Nacházíte se zde: Úvod AMUOrganizační strukturaGalerie AMUArchiv výstav2010 › Dvacátý rok ITF FPF Slezské univerzity v Opavě

Dvacátý rok ITF FPF Slezské univerzity v Opavě

4. 5. - 11. 6. 2010

V termínu 4. 5. - 11. 6. 2010 Galerie AMU představuje projekty studentů hostující školy. Po Ateliéru reklamní fotografie UTB ve Zlíně a Katedře fotografie OCAD z Ontaria  jsou to práce studentů Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Výstava představuje ukázky nejaktuálnějších trendů v tvorbě současných studentů a nejčerstvějších absolventů ITF v Opavě. Mezi vystavujícími jsou jak ti, kteří se už výrazně prosadili na fotografické scéně, např. Barbora a Radim Žůrkovi (soubor imaginárních dětských portrétů celebrit Zástupní), držitelka Grand Grand Design 2009 Bára Prášilová, Dušan Kochol (cyklus Eye of Providence), Tereza Vlčková (portréty skutečných i digitálně vytvořených dvojčat Two), Matěj Třešňák (soubor fotografií ze setkání automobilových veteránů Yes, It Happened, který získal 1. cenu na letošním Czech Press Photu), Libor Fojtík (za cyklus Absurdistán dostal 1. cenu v letošní soutěži Frame), Pavel M. Smejkal (reinterpretace slavných válečných fotografií), vítěz fotografické soutěže Evropské unie Breaking Stereotypes Krzysztof Goluch (cyklus barevných dokumentů o handicapovaných ragbistech) a další, ale i dosud méně známí autoři. Další práce jsou představeny v projekcích. K výstavě vyšel česko-anglický katalog. (citace tiskové zprávy)

Výstavu zahájí rektor SU Rudolf Žáček a vedoucí ITF Vladimír Birgus.

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze