Nacházíte se zde: Úvod AMUOrganizační strukturaGalerie AMUArchiv výstav2016 › JINÉ VIZE CZ (2007-2015)

JINÉ VIZE CZ (2007-2015)

Galerie AMU ve spolupráci s platformou PAF uvádí výstavu rekapitulující vývoj a podoby současného českého pohyblivého obrazu. Výstava představí 90 audiovizuálních děl na pomezí filmu, animace a videa, která pocházejí z kurátorských výběrů soutěže Jiné vize. Ta probíhá od roku 2007 v rámci Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.
Čas 12.07.2016   18:00
04.09.2016   00:00
Jméno
Kontaktní telefon 732699498
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Galerie AMU uvádí ve spolupráci s kurátorkou Lenkou Střelákovou a olomouckou platformou pro audiovizuální a současné umění PAF mimořádnou výstavu nahlížející do hraničního prostoru mezi filmem a současným uměním. Během prázdninových měsíců bude na Malostranském náměstí možné zhlédnout devadesát videí současných autorů, což představuje největší počet, jaký kdy galerie najednou prezentovala.

Výstava Jiné vize CZ rekapituluje dosavadní historii stejnojmenné soutěže, kterou pořádá PAF a která letos oslaví své 10. výročí. Nejzajímavější současná česká audiovizuální díla na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu (pro složitou zařaditelnost formy souhrnně označovaná jako pohyblivý obraz) každoročně vybírá jiný kurátor. „PAF touto rolí pověřuje osobnosti z nejrůznějších odvětví kultury: filmové či mediální teoretiky, historiky umění, kurátory i praktikující umělce. Ti pak vlastním výběrem deseti prací a jejich sestavením do pásma propůjčují danému ročníku svou jedinečnou perspektivu a vizi,“ říká kurátorka výstavy a posledního ročníku soutěže Lenka Střeláková.

Devítiletá historie Jiných vizí se v Galerii AMU představí ve třech odlišných rovinách. Archivní sekce prezentuje pásma devíti ročníků Jiných vizí tak, jak byla sestavena příslušnými kurátory. V rámci výstavní sekce se budou díla všech deseti finalistů konkrétního ročníku Jiných vizí promítat souběžně a ročníky se zde budou periodicky obměňovat. Diskusní sekce pak nabídne několik kulatých stolů, které se zaměří na specifická témata a problémy svázané s otázkou pohyblivého obrazu filmu a videa.

JINÉ VIZE CZ (2007-2015)
koncepce: Lenka Střeláková a PAF
architektonické řešení: Viktor Takáč

vernisáž: úterý 12. července 2016, od 18 hodin
výstava: středa 13. 7. – neděle 4. 9. 2016

Galerie AMU
https://www.facebook.com/galerie.amu/

PAF Olomouc
www.pifpaf.cz


© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze