Nacházíte se zde: Úvod AMUOrganizační strukturaGalerie AMUArchiv výstav › 2017

2017

存储

František Fekete, Nina Grúňová, Haruna Honcoopová, Jakub Jirka, Anna Kryvenko, Kilián Kuděla, Adéla Kudlová, Alexandra C. Machová, Luboš Rezler, Andrej Sýkora | kurátor: Martin Blažíček | LIVE: Lobos (ambient/ live Dj-set)

Více...

DRAW YOU INSIDE

Emel Erdem, Iris de Fabre, Anastasia Filatova, Elio Gharios, Celeste Hill, Jung-Jiea Hung, Daniel Hüttler, Yea-eun Jang, Saki Matsumoto, Rebeka Molnár, Dominik Plassmann, Holly Sandford, Miyuki Shiotsu, Ayaka Tajiri, Hsin-Ying Tsai, Ping Ping Zhao

Více...

WORKING KNOWLEDGE

Výstava studentů a absolventů třídy TransArts na vídeňské Vysoké škole umělecko-průmyslové představuje umělecké pozice zabývající se tématem selhávání komunikace, ať už v kontextu dialogu, překladu, či neschopnosti správného výkladu.

Více...

BEZEDNO. Vilém Flusser a umění

Výstava „Bezedno. Vilém Flusser a umění“ představuje život a myšlení jednoho z nejvýznamnějších pražských rodáků a intelektuálů 20. století. Kombinací vzácných archivních dokumentů a uměleckých projektů, na kterých se Flusser částečně sám podílel, se snaží propojit jeho soukromý i profesionální život, poznamenaný několika emigracemi, s jeho myšlenkami, texty, rozhovory a uměleckými spolupracemi. Po předchozích zastávkách v AdK Berlin, ZKM Karlsruhe a West Den Haag je tato ojedinělá výstava prezentována ve Flusserově rodném městě, upravená a obohacená o místní kořeny a vazby.

Více...

Marloes van Son: Non-Functioning Functionality

„Non-Functioning Functionality“ [Ne–funkční funkčnost] je prezentací nejnovějších prací nizozemské umělkyně Marloes van Son, která se věnuje konstruování zvukových instrumentů a elektromechanických instalací. Její tvorba zkoumá přírodní jevy a běžná zařízení tak, že mění účelovou podstatu obyčejných předmětů. V prostoru mezi funkčností těchto předmětů a emoční odezvou na jejich chování mohou diváci objevit kryptický, nicméně stále univerzálně přístupný režim zkušenosti.

Více...

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze