Nacházíte se zde: Úvod AMUOrganizační strukturaGalerie AMUAktuální výstava › Marloes van Son: Non-Functioning Functionality

Marloes van Son: Non-Functioning Functionality

„Non-Functioning Functionality“ [Ne–funkční funkčnost] je prezentací nejnovějších prací nizozemské umělkyně Marloes van Son, která se věnuje konstruování zvukových instrumentů a elektromechanických instalací. Její tvorba zkoumá přírodní jevy a běžná zařízení tak, že mění účelovou podstatu obyčejných předmětů. V prostoru mezi funkčností těchto předmětů a emoční odezvou na jejich chování mohou diváci objevit kryptický, nicméně stále univerzálně přístupný režim zkušenosti.
Čas 13.05.2017   10:00
31.05.2017   18:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Výstava „Non-Functioning Functionality“ zahrnuje instalaci „FILTER“ [FILTR] a projekt „Devices“ [Přístroje].

„FILTER“ navádí publikum, aby se při zkoumání systému stojícím za instalací zaměřilo i na související „pružné“ bariéry. Zvýšený pohyb návštěvníků v prostoru kolem instalace pro ni představuje vnější hrozbu: voda zurčí v sebeobraně zuřivěji a světlo svítí jasněji. „FILTER“ ovládá vodu, písek a vzduch tak, aby střídavě utvářely momenty světla a tmy, zurčení a ticha.

Projekt „Devices“ kombinuje nepředvídané a neznámé prvky s rozpoznatelným každodenním vizuálním rozhraním. Seznamuje publikum se základními principy elektřiny tak, že jej zláká k prozkoumání experimentálních zvukových přístrojů.

Součástí programu výstavy bude také workshop, na kterém se umělkyně podělí o své zkušenosti, umělecké strategie a o svou fascinaci pro elektroniku.

Marloes van Son v současnosti bydlí a pracuje v Helsinkách. Nedávno měla samostatnou výstavu v Tekniikan Museo (Helsinki, Finsko) a absolvovala rezidenční pobyt v galerii Titanik (Turku, Finsko). Připravila performance pro Third Space (Helsinki, Finsko) a zúčastnila se Supermarket Art Fair 2017 (Stockholm, Švédsko). Její práce byly mimo jiné k vidění na festivalech DASH (Finsko), ITGWO (Nizozemsko) a Shiny Toys (Německo).

----
GAMU (Galerie AMU)
Malostranské náměstí 12, Praha 1
(vchod z průchodu do ulice Tržiště/ 
entrance from the passage to Tržiště Street)
www.gamu.cz

Otevřeno denně mimo pondělí: 10–12 a 13–18 h.

Více informací o této události...

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze