Nacházíte se zde: Úvod AMUOrganizační strukturaGalerie AMUAktuální výstava › WORKING KNOWLEDGE

WORKING KNOWLEDGE

Výstava studentů a absolventů třídy TransArts na vídeňské Vysoké škole umělecko-průmyslové představuje umělecké pozice zabývající se tématem selhávání komunikace, ať už v kontextu dialogu, překladu, či neschopnosti správného výkladu.
Čas 28.02.2017   18:00
26.03.2017   23:55
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

WORKING KNOWLEDGE

1. – 26. 3. 2017

Julia Amelie, Mara Novak, Janine Schranz, Pawel Szostak, Dorothea Trappel, Thomas Wagensommerer

Kurátorka: Nika Kupyrova

„Working knowledge“ je v angličtině běžně užívaná fráze, vyjadřující úroveň znalosti cizího jazyka. Znamená, že ačkoliv znalost mluvčího dostačuje nárokům pracovního vztahu, v jiných kontextech se jeví jako nedostatečná. Avšak právě tato nejistota v mluvě pokrucuje a rozkolísává vzájemné sdělení a odhaluje do té doby skrytou strukturu samotného jazyka, čímž se řeč stává fluidní a interaktivní.

Working Knowledge je výstavou současných studentů a absolventů třídy TransArts na vídeňské Vysoké škole umělecko-průmyslové. Byla zásadně inspirována workshopem Imogen Stidworthy, umělkyně a účastnice dvanáctého ročníku výstavy documenta, která momentálně tvoří v Liverpoolu. Její práce, jako například „The Whisper Heard“, která sleduje tříleté dítě učící se jazyk společně s jedincem, který po prodělání mozkové mrtvice trpí afázií, a musí se tedy jazyk učit znovu, jitří debatu o funkci a tvorbě jazyka. Tento přístup pomohl studentům třídy TransArts formulovat a formovat sdílené zájmy. „Když přestává fungovat komunikace, tak lze vidět, jakým způsobem funguje sám jazyk.“ Vystavená díla jsou přesně o tomto selhávání komunikace, ať už v kontextu dialogu, překladu, či neschopnosti správného výkladu.

Více informací o této události...

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze