Nacházíte se zde: Úvod Info službyKnihovny AMUE-zdroje placené › Music Online

Music Online

Pro studenty a zaměstnance AMU je přístup k následujícím placeným informačním zdrojům ZDARMA!

Music Online je soubor hudebních databází.

Obsahuje:

African American Music Reference, American Song, Classical Music Library, Classical Music Reference, Library, Classical Scores Library, Contemporary World Music, The Garland Encyclopedia of World Music Online, Jazz Music Library, Smithsonian Global Sound for Libraries

 

African American Music Reference

Druh informací:

referenční databáze afroamerické hudby

Obsah:

více než 43 000 esejů a obrázky z více než 160 zdrojů. Najdeme v ní biografie, chronologie, diskografie, fotografie, notové záznamy, obrázky, texty, poznámky k nahrávkám a žánry jako je blues, jazz, spirituály, písně zabývající se občanskými právy, písně otroků, minstrelsy, gospel a další. Bude dále doplňována o historii jazzu, hip hopu, ragtimu a gospelu. Prolinky k nahrávkám, možnost ukládání do playlistu.

Časové rozmezí:

od koloniálních dob do současnosti

 

American Song

Druh informací:

audio nahrávky, poslechová databáze

Obsah:

nabídka 7 000 alb, což je asi 116 000 skladeb, hudba Američanů různého původu a oblastí života, písně indiánů, horníků, přistěhovalců, otroků, dětí, průkopníků a kovbojů. Témata se týkají občanských práv, politických kampaní, revolučních a občanských válek, protiválečných protestů, aj. Zahrnuje žánry jako je country, folk, bluegrass, western, old time, indiánské písně a písně Afroameričanů, blues, gospel, doo wop, Motown, R & B, soul, funk a další.

Časové rozmezí:

od koloniálních dob do současnosti

 

Classical Music Library

Druh informací:

audio nahrávky, poslechová databáze

Obsah:

nahrávky klasické hudby: repertoár od vokální a sborové hudby až k hudbě komorní, orchestrální, sólové instrumentální a operní. Více než 14 000 alb. Možnost ukládání do playlistu. Uživatelé mohou vytvářet a sdílet klipy ze všech zvukových stop. Veškerý zvuk pak může být vložen do stránky třetích stran.

Časové rozmezí:

všechna historická období

 

Classical Music Reference Library

Druh informací:

referenční databáze klasické hudby

Obsah:

více než 29 000 esejů a obrázky z 39 zdrojů, což je téměř 48 000 stránek. Vychází ze slovníků Baker's Dictionary of Music, Baker's Biographical Dictionary of Musicians a Baker's Student Encyclopedia of Music. Zahrnuje všechny klasické žánry včetně definic hudebních pojmů a biografií skladatelů a umělců. Prolinky k nahrávkám, možnost ukládání do playlistu.

Časové rozmezí:

všechna historická období


Classical Scores Library

Druh informací:

plné texty hudebnin/notových materiálů

Obsah:

více než 25 000 titulů hudebnin; zahrnuje všechny žánry a formy, od sborových děl po symfonie či hudbu komorní a avantgardu. Partitury, klavírní výtahy. Vytvořeno ve spolupráci s předními vydavateli. Možnost vyhledávání mj. i podle nástrojů; ukládání do playlistu a možnost tisku v pdf.

Časové rozmezí:

od středověku po současnost

 

Contemporary World Music

Druh informací:

audio nahrávky, poslechová databáze

Obsah:

moderní i tradiční world music: zastoupeno 169 zemí světa; více než 1 000 žánrů a podžánrů; encyklopedická šíře nahrávek; vhodné pro studium etnomuzikologie i k běžnému poslechu; možnost ukládání do playlistu

Časové rozmezí:

od roku 1950 po současnost; historické nahrávky

 

The Garland Encyclopedia of World Music Online

Druh informací:

encyklopedie World Music

Obsah:

více než 1 200 esejů a stovky zvukových příkladů. Více než 9 000 stran od 700 odborných přispěvatelů z celého světa. Každý z 10 svazků encyklopedie obsahuje přehled regionu a popis jeho hudebních tradic a žánrů. Najdeme zde fotografie hudebníků, hudebních nástrojů, národní kulturu v tancích, rituálech a obřadech, zvukové a notové ukázky, kresby, texty písní, grafy a mapy regionů.
Svazky: 1. Afrika, 2. Jižní Amerika, Mexiko, Střední Amerika a Karibik, 3. Spojené státy a Kanada, 4. Jihovýchodní Asie, 5. Jižní Asie: indický subkontinent, 6. Blízký východ, 7. Východní Asie: Čína, Japonsko, Korea, 8. Evropa, 9. Austrálie a Tichomořské ostrovy, 10. The World's Music: Perspektivy a referenční nástroje

Časové rozmezí:

všechna historická období


Jazz Music Library

Druh informací:

audio nahrávky, poslechová databáze

Obsah:

více než 8 000 alb, což je 105 000 skladeb. Žánry: vokální jazz, bebop, acid jazz, big band, ragtime, swing, latin jazz, New Orleans jazz, Smooth jazz, historický i moderní jazz. Možnost ukládání do playlistu. Uživatelé mohou vytvářet a sdílet klipy ze všech zvukových stop. Veškerý zvuk pak může být vložen do stránky třetích stran.

Časové rozmezí:

od počátku 20. let 20. stol. do současnosti

 

Smithsonian Global Sound for Libraries

Druh informací:

audio nahrávky, poslechová databáze

Obsah:

dokumentární nahrávky hudby i mluveného slova, virtuální encyklopedie zvukových pramenů tradiční hudby a orální historie, téměř 3 000 alb, hudba pochází ze 169 zemí, je v ní zastoupeno více než 1 000 různých žánrů, 1 400 kulturních skupin, 450 jazyků a údaje o 100 000 umělcích a souborech. Osvětluje historii a literaturu národů ze všech kontinentů.

Časové rozmezí:

od poč. 19. stol. do současnosti

    © 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze