Nacházíte se zde: Úvod Info službyKnihovny AMUE-zdroje placenéOborové databázeHAMU › Externí infozdroje

Odkazy na externí infozdroje knihovny HAMU

* Pro studenty a zaměstnance AMU je přístup k následujícím placeným informačním zdrojům ZDARMA!


Naxos Music Library

Naxos Music Online je největší světovou online databází klasické hudby. V současné době nabízí vzdálený přístup k více než 62.000 CD s více než 887.500 skladeb. Měsíčně přibývá více než 500 nových CD. Kromě klasiky si lze také poslechnout world music, jazz, soundtracky nebo klasický rock. Oper je zde více než 700.

Uživatelé mají přístup k užitečným informacím:

  • Biografie umělců a skladatelů
  • Instrumentace děl, informace a analýzy
  • Synopse a libreta oper
  • Významné hudební termíny
  • Kompletní poznámky k nahrávce
  • Portréty skladatelů

Výukové texty

 

Music Online

je hudební kolekce, která obsahuje databázi zvukových záznamů Classical Music Library a databázi hudebnin v elektronické podobě Classical Score Library.

Přístup je z počítačové sítě AMU.

Databáze je zaměřena na etnickou hudbu, world music, vážnou hudbu a jazz.

Obsahuje 216 000 nahrávek, 14 900 hudebních alb určených k online přehrávání.

Vážná hudba z produkce více než 30 nakladatelství

Hudebniny (notové záznamy) – sbírka více než 15 000 partitur vybraných děl vážné hudby (propojení/linky mezi nahrávkami a notovými záznamy), možnost tisku

 

Grove Music Online

Od 1.1.2007 do 31.12.2010 mají studenti a pedagogové Hudební fakulty AMU prostřednictvím počítačové sítě AMU přístup do elektronické verze encyklopedie Grove Music Online, která je součástí kolekce Oxford Music Online (http://www.oxfordmusiconline.com). Kolekce zahrnuje:

Grove Music Online

Elektronická verze encyklopedie Grove Music Online (v knihovně máme tištěnou verzi) nabízí plné texty několika hudebních encyklopedií (mj. opery, jazzu a populární hudby), je součástí kolekce Oxford Music Online. Je pravidelně aktualizována. Obsahuje více než 50.000 článků a 30.000 biografických hesel, které vytvořilo přes 6000 vědců z celého světa.

Nemalé množství článků má připojenu funkci Sibelius, která umožňuje ilustrační poslech hudebních příkladů.

Přístup je z počítačové sítě HAMU

  • Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům je přístup omezen vždy ne jednoho pracujícího uživatele. Prosíme proto uživatele, aby se po ukončení práce s encyklopedií vždy odhlašovali a umožnili tak přístup pro další zájemce.

Computer Music Journal

  • Přístup z počítačové sítě HAMU k elektronické verzi časopisu Computer Music Online. K dispozici jsou kompletní ročníky 23 (1999) - 33 (2009).
  • Impaktovaný časopis věnovaný počítačové hudbě a digitálním technologiím v oblasti hudby a zvuku. Vychází čtvrtletně více než 30 let v produkci MIT Press Journal.
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze