Nacházíte se zde: Úvod Info službyPočítačové centrumNávody › Email pro studenty

Email pro studenty

Nový systém Roundcube pro studentské emaily.

Vážené studentky, vážení studenti,

Od pondělí 2. 9. 2013 je pro Vás v provozu nový emailový systém „RoundCube„, který zlepší možnosti využívání Vašich dosavadních emailových schránek pro komunikaci s AMU a bude lépe spolupracovat se studijním informačním systémem KOS. Bude také umožňovat práci s emailem na mobilních zařízeních. Tento systém je používán na mnoha univerzitách v celém světě. Má trochu jiný vzhled než původní systém, jeho ovládání je však zcela intuitivní. Můžete jej používat ve všech běžných webových prohlížečích (Firefox, Internet Explorer, Chrome, Safari, atd.). Je dostupný všude tam, kde je k dispozici internet.

Podoba Vaší emailové adresy (login@st.amu.cz) zůstane zachována, stejně jako všechny Vaše zprávy.

Pokud máte ve stávajícím systému nastaveno přesměrování na nějakou jinou emailovou adresu, bohužel si budete muset v novém systému nastavit přesměrování znovu. Přesměrování si můžete nastavit buď v „Nastavení / Přeposílání“, nebo (nově) přímo ze studijního systému KOS. („Osobní údaje“)

Pokud jste ve stávajícím systému pracovali s adresáři a budete je chtít přenést do nového systému, musíte to buď udělat sami ručně, nebo požádat o pomoc u lokálního správce IT nebo v PC AMU.

Přihlášení do emailového systému bude nově na adrese http://st.amu.cz/

Pokud používáte nějaký poštovní klient (Thunderbird, Outlook, Outlook Express atd.) je nutné změnit nastavení serverů. Bez provedené změny se bude klient tvářit, že je vše OK, ale nedostávali byste nové zprávy.

IMAP:
Server příchozí pošty – imap.st.amu.cz
Server odchozí pošty – smtp.st.amu.cz

POP3:
Server příchozí pošty – pop3.st.amu.cz
Server odchozí pošty – smtp.st.amu.cz

Pro kontrolu, zda byl stávající obsah Vaší schránky správně převeden, se můžete do 31.1.2014 podívat do původního systému zde: mail.amu.cz

V případě potřeby se obraťte na lokální správce nebo na pracovníky Počítačového centra AMU (Rektorát AMU, Malostranské nám. 12, 1. patro, tel. 234 244 508)

Děkujeme za pochopení a přejeme úspěšnou práci s novým systémem!

Za Počítačové centrum AMU
Radim Chvála – vedoucí

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze