You are here: Home Info službyPočítačové centrumNávody › Jak nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox

Jak nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox

Stručný návod na instalaci oblíbeného prohlížeče stránek Mozilla Firefox, který může posloužit jako náhrada Internet Exploreru.

Otevřete si v prohlížeči Internet Explorer stránku http://firefox.czilla.cz a v pravém sloupečku klikněte na „Stáhnout!“ Poté se Vám načte nová stránka, která by měla automaticky spustit stahování, nestane-li se tak, vyhledejte na stránce text Your download will begin shortly... If your download does not start after a few seconds, use this link.” a klikněte na podtržený text „link” (1.).

 

Jak nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox Obr.1

 

Pote se Vám objeví malé dialogové okno s dotazem zda chcete soubor spustit nebo uložit, zvolte „Spustit“ (2.).

 

Jak nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox Obr.2

 

Vyčkejte do úplného stažení souboru (1 až 5 minut v závislosti na rychlosti připojení), poté se objeví další okno s upozorněním zabezpečení, v něm opět zvolte „Spustit“ (3.).

 

Jak nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox Obr.3

 

Poté co se automaticky extrahuje instalátor se Vám objeví na monitoru okno průvodce instalací programu Mozilla Firefox, v něm klikněte na tlačítko „Další >”, poté vyberte „Souhlasím s podmínkami licenčního ujednání“ a klikněte na tlačítko „Další >“. V dalším okně ponechejte volbu „Standardní“ a klikněte na tlačítko „Další >“, v posledním okně ponechejte volbu „Spustit program Mozilla Firefox“ a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

 

Poté se Vám automaticky spustí aplikace Mozilla Firefox.

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze