Nacházíte se zde: Úvod Info službyPočítačové centrumNávody › Jak přistupovat ke své pracovní ploše z počítače mimo síť AMU

Jak přistupovat ke své pracovní ploše z počítače mimo síť AMU

Návod, jak se dostat na svá data uložená na pracovní ploše, tj. na disk "I" z počítače mimo síť AMU.

K datům na disku I:\ se dostanete těmito způsoby:


1) základní přístup bez jakékoli instalace přes Portál AMU (www.amu.cz / Přihlásit a poté zvolte položku "Moje soubory" a otevřte disk Home). Tento způsob nevyžaduje instalovat žádné zvláštní programy na počítači se kterým pracujete, práce se soubory je však poněkud nepohodlná.

Soubor musíte stáhnout k sobě, provést úpravy, uložit jej na lokální (C:) nebo přenosný disk, a opět jej vrátit na server.

Tento způsob je vhodný např. v internetové kavárně apod., kde nemůžete v počítači nic upravovat.

2) plnohodnotný přístup s jednoduchou instalací podle následujícícho návodu: (tento způsob je vhodný hlavně pro Váš počítač třeba doma nebo na koleji, nebo pro Váš notebook)

K přístupu potřebujete nejdříve stáhnout (nikoli spustit) program NetDrive

Program uložte na pevný disk svého počítače a spusťe jej. Zahájíte tím instalaci.

decomp_y.png


V prvním okně potvrdíte dodržování autorských práv zadáním písmene Y a klávesou ENTER.

 

V adresáři, do kterého jste uložili stažený soubor netdrive412.exe se rozbalí nově soubory netdrive412.txt s informacemi o programu a hlavně pak samotný instalační program netdrive.exe, který spustíte.

Vyberete jazykovou verzi programu. (Zřejmě anglickou, česká není k dispozici)

Dále 3x potvrdíte klávesou NEXT další postup instalace (můžete změnit cílový adresář pro instalaci, ale nemusíte) a tím je vlastní instalace ukončena.

 

Vlastní program spustíte z nabídky Start-Programy-NetDrive-NetDrive. V okně, které se otevře, stiskněte tlačítko "New Site", které je v levém dolním rohu. Do okna s nadpisem "Add new site" zadejte jméno spojeni, např. AMU a hlavně správnou adresu, která je https://portal.r.amu.cz/oneNet/NetStorage.

netdrive1.gif

 

 

Zvolte v okénku Drive: písmeno, pod kterým se vzdálená plocha bude zobrazovat ve vašem počítači. (Zde například X).

Nyní musíte nastavit stejné přístupové jméno a heslo jako při přihlášení do sítě AMU. Odškrtněte okénko "Anonymous/Public Logon" a zadejte své uživatelské jméno a heslo:

 

netdrive2.gif

Stiskněte tlačítko Connect. V průzkumníku nebo po stisku ikony Tento počítač se bude pod zvoleným písmenem zobrazovat obsah vaší plochy s touto ikonou:netdrive3.gif

Uvidíte zde svůj HOME a to dvakrát. Jednou označený jako DriveI@jmenouzivatele, podruhé označený jako Home@AMU_TREE. V obou případech se jedná o stejnou složku, o váš adresář HOME (I) v síti AMU.

Pokud máte na AMU automaticky při přihlášení do sítě připojené i další disky, (například. M, či F a G) budete mít přístupné i tyto.

Příklad:
Pokud budete chtít otevřít soubor Hdamukos.doc, který je uložen ve vašem HOME ve složce "amu" v podsložce "KOS", stačí po spuštění programu NetDrive v průzkumníku kliknout na disk označený "Amu na NetDrive (X)" a zde pak postupně na složku "amu" a podsložku "KOS". V pravém okně průzkumníka pak kliknout na příslušný dokument, který se tak otevře ve Wordu. Po provedení změn a uložení je aktualizován dokument v HOME, tj. na (I).

 

 

word_open2.jpg

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze