Nacházíte se zde: Úvod Rektorátní novinky

Rektorátní novinky

Rektorátní novinky
Zasedání AS AMU dne 27. 11. 2017
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání AS AMU, které se koná v pondělí 27. 11. 2017.
AMŮžem! Večer pro sdílení připravovaných uměleckých projektů studentů AMU
Není to koncert, není to představení, není to filmová projekce, je to otevřená konzultace. Přijďte ve středu 22. listopadu od 18 hodin na DAMU a prezentujte svůj rozpracovaný nebo plánovaný umělecký projekt, získejte zpětnou vazbu a najděte ty správné spolupracovníky. Nebo naopak, vyslechněte si prezentace a připojte se k projektu, který vás zaujme.
Žranice podle Bondyho v divadle DISK
Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hru Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová. Autoři se kromě díla Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatickými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.
FAMUFEST Inferno (13.–18. listopad 2017)
34. ročník soutěžní přehlídky studentských filmů FAMUFEST již tradičně nabídne projekce snímků studentů FAMU z minulého roku a navíc bohatý doprovodný program v podobě workshopů, master classes, koncertů či výstav. FAMUFEST konfrontuje studenty s názory profesionálů z různých oblastí filmové tvorby a zároveň otevírá prostředí FAMU široké veřejnosti.
Koncert proti totalitě 2017
Srdečně zveme na Koncert proti totalitě, který se koná na HAMU již počtvrté. Přijďte s námi oslavit 28. výročí Sametové revoluce a připomenout si Mezinárodní den studentstva. Je důležité neztrácet paměť. Nejnadějnější současní studenti a jejich profesoři zahrají s úspěšnými absolventy díla skladatelů, kteří prožili své životy v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví v průběhu 20. století.
49 barů – autorská inscenace o ponoru do mořské hlubiny v divadle DISK
Studenti napříč katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU se rozhodli vzít diváky na ponor, v němž na vlastní kůži vyzkouší tlak 49 barů. První vydání do hlubin proběhne již 20. října 2017 v 19:30 v divadle DISK.
Výběrové řízení na obsazení místa Pedagog pro výuku profilového oboru animace
Děkan Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (dále jen FAMU) vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa akademického pracovníka pro Katedru animované tvorby FAMU - Pedagog pro výuku profilového oboru animace.
Výběrová řízení na místa vedoucích kateder FAMU
Děkan Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místa vedoucí katedry:
Melodram – nová výstava v Galerii AMU
Site-specific projekt „Melodram“ pracuje s touhou autorů stát se hudebními skladateli. Základem jejich libreta je prostor Galerie AMU a pohyb diváka v ní. Tematicky skladbu rámují tři texty, v různé míře ovlivňující lidské životy: Hippokratova přísaha, tisková zpráva NASA horující pro osídlení Marsu a vědecký popis latimerie podivné. Výstava je k vidění do 29. října 2017.
Zasedání AS AMU dne 9. 10. 2017.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční 9.10.2017 od 18:00 v zasedací místnosti rektorátu.
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze