Nacházíte se zde: Úvod Oddělení pro vědu, výzkum a projektyOperační programy na AMUOperační program Praha - Adaptabilita (OPPA) › Příprava e-learningového vzdělávacího programu pro studium tanečního umění

Příprava e-learningového vzdělávacího programu pro studium tanečního umění

Projekt HAMU byl podpořen ve 3. výzvě Operačního programu Praha - Adaptabilita finanční částkou ve výši 2.583 tis. Kč. Realizace projektu byla zahájena k 1.1.2011. Projekt byl úspěšně ukončen dne 30.6.2013.

Popis projektu:

Projekt s názvem "Příprava e-learningového vzdělávacího programu pro studium tanečního umění na AMU v Praze" realizovaný od 1.1.2011 do 30.6.2013 byl určen pro všechny studenty tří studijních oborů studijního programu Taneční umění na Katedře tance Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění (HAMU).

Cílovou skupinou byli kromě studentů také pedagogové, kteří byli v rámci projektu vyškoleni, jak s pomocí e-learningové podpory předměty interaktivně vyučovat.

Během přípravné fáze byla plnohodnotně vybavena počítačová učebna a připraveny e-learningové materiály pro obory Pedagogika tance, Taneční věda, Choreografie – odborné texty, videa. Došlo k výměně informaci mezi zástupci AMU a odborníky z Katedry taneční tvorby bratislavské VŠ múzického umění, kde tato forma výuky v příbuzném oboru již probíhá. Ti během služebních cest pedagogů AMU svým pražským kolegům své zkušenosti předali, byla uzavřena smlouva o poskytnutí licence. Toto poskytnutí know-how velmi usnadnilo zavádění této inovace do výuky na HAMU.

Od zimního semestru 2012/13 tak e-learning nahradil dosavadní způsob výuky.

Na konci prvního semestru realizace inovované výuky byl ve zkouškovém období poprvé ověřen také softwarový program animovaného tanečního figuranta ve 3D, jehož vývoj HAMU zadala a na kterém spolupracovala s dodavatelem od léta 2012.

Tuto skutečnost oceňuje množství studentů, kteří při studiu zároveň pracují ve svém oboru, nejčastěji např. jako učitelé na základních uměleckých školách. Z důvodu velké vytíženosti studenti nezvládali koordinovat práci s docházkou na přednášky a semináře. E-learningová forma výuky usnadnila studentům dostupnost informací, zpřehlednila a provázala materiály a celkově zefektivnila výuku 10 předmětů Katedry tance na HAMU.

Výstupy:

Vstup do e-learningového programu Moodle Katedry tance HAMU naleznete zde.

Vytvořené odborné výukové materiály jsou ke stažení zde.

S případnými dotazy se obracejte na projektovou manažerku Ing. Zuzanu Urbanovou (zuzana.urbanova@amu.cz).

3 loga

Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze