Nacházíte se zde: Úvod Pro veřejnost a média › Tiskové zprávy a fotografie

Tiskové zprávy

Nakladatelství AMU v Praze vydává sborník Tanec a balet v Čechách, Čechy v tanci a baletu
Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze vydává sborník Tanec a balet v Čechách, Čechy v tanci a baletu, který představuje nevšední pohled na taneční dění v Čechách a na jeho osobnosti proslulé i v mezinárodním kontextu.
Hledání dobrého člověka v DISKu
Divadlo DISK uvede ve čtvrtek 24. března 2016 první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 4. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU, Dobrého člověka ze Sečuanu od Bertolta Brechta.
Nakladatelství AMU v Praze vydává knihu Lukáše Jiřičky
Nakladatelství AMU v Praze vydává knihu Lukáše Jiřičky Dobyvatelé akustických scén: Od radioartu k hudebnímu divadlu, v níž autor podrobně analyzuje tvorbu Heinera Goebbelse, Olgy Neuwirth, Andrease Ammera a Helmuta Oehringa – čtyř výrazných osobností současného hudebního a divadelního světa, jejichž dílo představuje čtyři různé směry v soudobé kompoziční, rozhlasové a divadelní praxi.
Galerie AMU představí nový projekt Struktury pohybu
Výstavní projekt Struktury pohybu se zaměřuje na moment strukturovaného pohybu, práci umělců s choreografií a s ní analogickými postupy. Ty bývají využívány nejen jako silně formalizovaný „výtvarný“ nástroj, ale někdy také jako podobenství sociálního, kulturního či politického kontextu. Pohyb zde může být dalším svědkem o stavu světa kolem nás, rozměrem, který chápe naše bytí v prostoru a čase nejen jako materialitu, ale především jakožto proces.
FAMU zve studenty i veřejnost na přednášky inovativních českých i zahraničních filmařů, hudebníků a teoretiků umění
V roce 2016 probíhá na FAMU již čtvrtý ročník cyklu přednášek hostujících inovativních teoretiků, umělců a pedagogů OpenEye. Významné osobnosti, jejichž přístupy překračují zažité konvence, přednáší studentům i veřejnosti na témata současného umění a nových technologií.
Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdrží čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze
Akademie múzických umění v Praze a věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek slaví 70 let. Při této příležitosti udělí alma mater svému bývalému studentovi a významnému pedagogovi Jiřímu Bělohlávkovi čestný titul doctor honoris causa. Ocenění za celoživotní dílo převezme mezinárodně uznávaný dirigent, šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie v pondělí 22. února 2016 v 11 hodin během slavnostního zasedání v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci.
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze