Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › AMU má GAMU

AMU má GAMU

Akademie múzických umění v Praze zahájila provoz vlastní galerie v Hartigovském paláci na Malé Straně. Pod názvem GAMU se tak poprvé otevírá výstavní prostor, kde budou mít možnost prezentovat svou tvorbu především studenti FAMU, ale také DAMU i HAMU a dalších uměleckých škol. Prvním úkolem nově vznikající galerie je vytvořit prostředí, v němž se bude kreativita začínajících fotografů a dalších tvůrců konfrontovat se zájmem veřejnosti. GAMU tak vstupuje nejen do galerijního provozu, ale i do širšího kulturního kontextu Prahy.

Nově zrekonstruovaný parter Hartigovského paláce (sídlo AMU) na Malostranském náměstí nabízí atraktivní galerijní prostor s historickými architektonickými prvky a současnými možnostmi prezentace uměleckých děl a projektů.

Svou činnost zahájila GAMU 20. května 2008 výstavou GAME.

Tématem zahajovací výstavy je hra jakožto jeden z klíčových principů tvorby. Hrou vznikl i název první výstavy: GAME. Představí se zde osobitá tvůrčí východiska i specifická generační reflexe okolního světa. Zastoupeni jsou studenti všechročníků Katedry fotografie FAMU, v jejichž tvorbě se objevují různé přístupy současného fotografického jazyka– od nemanipulované barevné i černobílé fotografie (Martin Vosáhlo, Jáchym Kliment, Ladislav Babuščák, Vladimír Šigut, Kateřina Držková, Daniela Matějková) přes počítačově upravené práce (Martin Mlynarič, Tereza Příhodová, Katarina Smiková) až po videa (Vojtěch Fröhlich, Jáchym Kliment, Kateřina Držková).


Tisková konference k výstavě GAME proběhne 20. května 2008 v 16 hodin v prostorách GAMU na Malostranském náměstí 12, Praha 1.Vernisáž výstavy GAME proběhne 20. 5. 2008 v 18 hodin.

Galerie Akademie múzických umění
Hartigovský palác
Malostranské náměstí 12, Praha 1

Otevírací doba: úterý – neděle, 10 – 18 hodin

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze