Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Dancing beyond TIME

Dancing beyond TIME

Umělecká tvorba AMU ve spojení se špičkovými technologiemi vyvinutými ve sdružení CESNET ukazuje světu dosud nevídané možnosti umění. V Česku se hraje, v Brazílii, ve Španělsku i v Koreji se tančí, publikum je v Koreji a sledují to na celém světě.
Dancing beyond TIME

Dne 21.8.2013 se uskutečnila v koncertním sále Bohuslava Martinů unikátní hudební část hudebně taneční produkce “Dancing beyond TIME“, jenž byla stěžejní součástí rozsáhlého uměleckého „CyberPerformance“ a která si získala uznání více než 200 odborníků zastupujících téměř stovku nejvýznamnějších technologických organizací, uměleckých škol i univerzit a výzkumných organizací od Jižní Ameriky přes Asii až po Austrálii, ale i uznání laické veřejnosti.

Událost neunikla pozornosti ani zpravodajství České televize. Reportáž je možné shlédnout v archivu ČT (začátek v 17:24 záznamu) a obdobně v Jihokorejské televizi.

Celé představení se odehrálo v rámci mezinárodní odborné konference APAN 36 konané v jihokorejském městě Daejeon, kde se finální kompozice prezentovala pro její účastníky. Současně bylo celé představení přenášeno i do veřejné internetové sítě jako živé vysílání na adrese http://live.kisti.re.kr.

V tomto společném projektu byly zapojeny týmy z Jižní Koreje, Brazílie, Španělska a kompletní hudební složku zajišťovala HAMU. Špičkovou kvalitu obrazu z České republiky (ve formátu 4K) zajistilo sdružení CESNET, z.s.p.o. vlastní technologií 4K Gateway (www.4kgateway.com).

Technické zajištění akce i zkoušek a odbavení celého přenosu v rámci HAMU zajišťovalo Výzkumné Centrum Hudební Akustiky - MARC (http://marc.hamu.cz) společně se Zvukovým Studiem HAMU (http://zvuk.hamu.cz) . Na vyžádání je k dispozici DVD, kde můžete shlédnout celý záznam představení, průběh příprav, zkoušek a fotodokumentaci.

Uvedená pracoviště mohou případným zájemcům o účast v podobných projektech vyjít vstříc.

Tato akce navázala na předcházející úspěšný 3D přenos koncertu Harfy s kytarou na Havajské ostrovy. 
viz.: https://www.hamu.cz/fakultni-aktuality/audiovizualni-3d-prenos-koncertu-harfy-s-kytarou-z-prahy-na-havaj

Kontakt:  Jaroslav.Hrb@hamu.cz

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze