Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Gratulujeme pedagogům a studentům AMU, držitelům ceny Český lev

Gratulujeme pedagogům a studentům AMU, držitelům ceny Český lev

Gratulujeme pedagogům a studentům AMU, držitelům ceny Český lev

Pedagožka Divadelní fakulty AMU doc. Jaroslava Pokorná byla oceněna za NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI. Jaroslava Pokorná je absolventkou katedry činoherního divadla a katedry autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. V současnosti vyučuje hereckou propedeutiku na katedře autorské tvorby.

Pedagog Filmové a televizní fakulty AMU Marek Hart byl oceněn v kategorii NEJLEPŠÍ ZVUK. Marek Hart je absolvent oboru zvuková tvorba na FAMU. V současnosti je vedoucím Realizační dílny a vyučuje Vícekanálovou AV postprodukci na katedře zvukové tvorby FAMU.

Student magisterského studia animované tvorby na FAMU Jakub Kouřil obdržel cenu MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM za svůj krátký animovaný snímek Malý Cousteau.

Studenti katedry produkce FAMU Pavla Kubečková, Tomáš Hrubý se podíleli na produkci filmu Hořící keř, který byl oceněn v kategorii NEJLEPŠÍ FILM.

Celkem dvanáct z osmnácti výročních cen udělených Českou filmovou a televizní akademií míří k osobnostem, jejichž alma mater je Akademie múzických umění v Praze.

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze