Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Letní výstava Jiné vize CZ (2007–2015) v Galerii AMU

Letní výstava Jiné vize CZ (2007–2015) v Galerii AMU

Obsáhlá bilanční výstava, která bude od 13. 7. – 4. 9. k vidění v prostorách Galerie AMU, představí celkem 90 českých audiovizuálních děl na pomezí filmu, animace a videa. Vystavená díla představují kurátorské výběry uplynulých devíti let soutěže Jiné vize, kterou pořádá olomoucká kulturní platforma PAF.
Letní výstava Jiné vize CZ (2007–2015) v Galerii AMU

Promyšlená výstavní koncepce poukáže na mediálně málo diskutovanou a přitom výraznou oblast současného umění pohyblivého obrazu a nabídne zamyšlení nad jeho možnými podobami.

Díla budou vystavena ve dvou místnostech lišících se způsobem instalace. V archivní místnosti poběží na každé z devíti televizí pásmo jednoho ročníku Jiných vizí tak, jak ho sestavil jeho kurátor, zatímco obsah výstavní místnosti se bude průběžně obměňovat a umožní dialog jednotlivých děl. Co pět dní bude z archivu vybrán jeden ročník a každé dílo získá samostatnou obrazovku.
Nedílnou součástí výstavy tvoří také její diskuzní sekce, která má poskytnout prostor k zamyšlení nad tématy spojenými s díly a jejich zprostředkováním.

vernisáž: úterý 12. července 2016, od 18 hodin v Galerii AMU
výstava: středa 13. 7. – neděle 4. 9. 2016

Více informací: https://www.facebook.com/galerie.amu/

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze