Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně

Rektorátní novinky

Rektorátní novinky
Žranice podle Bondyho v divadle DISK
Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hru Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová. Autoři se kromě díla Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatickými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.
FAMUFEST Inferno (13.–18. listopad 2017)
34. ročník soutěžní přehlídky studentských filmů FAMUFEST již tradičně nabídne projekce snímků studentů FAMU z minulého roku a navíc bohatý doprovodný program v podobě workshopů, master classes, koncertů či výstav. FAMUFEST konfrontuje studenty s názory profesionálů z různých oblastí filmové tvorby a zároveň otevírá prostředí FAMU široké veřejnosti.
Koncert proti totalitě 2017
Srdečně zveme na Koncert proti totalitě, který se koná na HAMU již počtvrté. Přijďte s námi oslavit 28. výročí Sametové revoluce a připomenout si Mezinárodní den studentstva. Je důležité neztrácet paměť. Nejnadějnější současní studenti a jejich profesoři zahrají s úspěšnými absolventy díla skladatelů, kteří prožili své životy v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví v průběhu 20. století.
49 barů – autorská inscenace o ponoru do mořské hlubiny v divadle DISK
Studenti napříč katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU se rozhodli vzít diváky na ponor, v němž na vlastní kůži vyzkouší tlak 49 barů. První vydání do hlubin proběhne již 20. října 2017 v 19:30 v divadle DISK.
Výběrová řízení na místa vedoucích kateder FAMU
Děkan Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místa vedoucí katedry:
Melodram – nová výstava v Galerii AMU
Site-specific projekt „Melodram“ pracuje s touhou autorů stát se hudebními skladateli. Základem jejich libreta je prostor Galerie AMU a pohyb diváka v ní. Tematicky skladbu rámují tři texty, v různé míře ovlivňující lidské životy: Hippokratova přísaha, tisková zpráva NASA horující pro osídlení Marsu a vědecký popis latimerie podivné. Výstava je k vidění do 29. října 2017.
Zasedání AS AMU dne 9. 10. 2017.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční 9.10.2017 od 18:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Zemřela prof. Zuzana Růžičková
Ve věku 90 let zemřela oceňovaná cembalistka a pedagožka HAMU prof. Zuzana Růžičková. V letech 1979 až 1990 byla sólistkou České filharmonie. Získala řadu ocenění, mezi nimi i medaili Za zásluhy II. stupně či francouzský titul Rytíře umění a literatury. V roce 2011 obdržela čestný doktorát AMU.
Směrnice kvestora č. 1_2017
o vnitřním kontrolním systému na Akademii múzických umění v Praze. Směrnice nabývá účinnosti dnem 1. 10. 2017.
Dodatek k výnosu rektora číslo 5/2017
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2017
Ministerstvo kultury České republiky vydalo dne 14. 9. 2017 certifikační osvědčení šesti metodik Digitálně restaurovaného autorizátu – DRA.
Tyto metodiky jsou úspěšným výstupem pětiletého výzkumného projektu Akademie múzických umění v Praze pod vedením profesora MgA. Marka Jíchy v rámci programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní kulturní identity (NAKI) pod názvem Stanovení objektivní metodiky hodnocení kvality kinematografického obrazu z pohledu zrakového vjemu diváka s cílem vytvoření rovnocenné restaurované digitální kopie v porovnání s mateřskými archivními filmovými obrazovými zdroji.
Ivan Klánský převzal Cenu Antonína Dvořáka
Dne 18.9. 2017 převzal z rukou ministra kultury ČR Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka náš přední klavírní virtuóz a pedagog Ivan Klánský. Prestižní ocenění každoročně uděluje Akademie klasické hudby osobnostem, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem významnou měrou zasloužily o propagaci a popularizaci české klasické hudby v zahraničí i v České republice.
Commerzbank AG podpořila zahraniční aktivity studentů HAMU
Nadace HAMU obdržela od svého partnera Commerzbank AG dar ve výši 400 tisíc korun na podporu zahraničních aktivit svých studentů. Dar byl předán 8. září 2017 v rámci slavnostního večera na pražském Žofíně, na kterém Commerzbank AG oslavila 25. let působení v České republice.
FINAL FOTO FAMU 2017
Výstava závěrečných prací studentů bakalářského a magisterského studia na Katedře fotografie FAMU je k vidění v Galerii AMU od 15. do 24. 9. 2017.
Divadlo DISK otevře novou sezónu premiérou inscenace TÖRLESS
Studenti čtvrtého ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU na jevišti rozehrávají příběh z prominentního internátu pro nejlepší a nejtalentovanější, kde se zdánlivě nevinná hra mezi dospívajícími mění v nelítostný boj o přežití. Režie se zhostil Ondřej Štefaňák.
Rozšířené vedení AMU na svém zasedání dne 5. 9. 2017 přijalo usnesení o podpoře děkana Filmové a televizní fakulty AMU
V souvislosti s vývojem na Filmové a televizní fakultě AMU a po důkladném seznámení s veškerými relevantními skutečnostmi vyjadřuje vedení AMU podporu děkanovi FAMU Zdeňku Holému. Zákon o vysokých školách stanoví pravomoci a zodpovědnost děkana při uskutečňování koncepce rozvoje a řízení fakulty. Vedení AMU konstatuje, že dosavadní kroky děkana Holého, vyplývající z koncepce, na jejímž základě byl akademickým senátem FAMU v roce 2016 zvolen, jsou v souladu se zákonem o vysokých školách, zákoníkem práce, vnitřními předpisy AMU a platnou kolektivní smlouvou AMU. Personální záležitosti fakulty jsou plně v kompetenci děkana.
Zápis ze zasedání Umělecké rady AMU dne 24. 5. 2017
Výnos rektora č. 5/2017
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2017
Zemřel dlouholetý pedagog DAMU prof. Petr Matásek
V úterý 25. července 2017 zemřel po dlouhé těžké nemoci prof. MgA. Petr Matásek, výtvarník, scénograf a dlouholetý pedagog katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.
Nová výstava „Vyvážení“ v GAMU objevuje mínojské býčí ceremonie pro současné umění
Výstavní projekt „Vyvážení“ umělkyně Ley Petříkové v Galerii AMU je inspirován starodávnou mínojskou ceremonií taurokathapsia, smrtícím tancem s býkem, který se v autorčině pojetí stává metaforou uměleckého aktu samotného. Soubor videoprojekcí tematizuje různé fáze ceremonie, při níž měli starověcí akrobaté, tzv. tanečníci, za úkol rozběhnout se proti živému býkovi a přeskočit jej. K vidění od 19.7. do 3.9.2017.
FAMU na KVIFF 2017
Děkan FAMU Zdeněk Holý srdečně zve na tradiční FAMU coctail party v rámci 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, která se bude konat dne 5. července od 22 hodin na terase hotelu Thermal.
Světová premiéra digitálně restaurovaného snímku Étienna-Julese Mareye PLACE DE LA CONCORDE
V rámci zahájení Mezinárodního filmového festivalu Il Cinema Ritrovato byl dne 24. června 2017 s nadšeným ohlasem uveden ve světové premiéře krátký snímek PLACE DE LA CONCORDE, pořízený chronofotografickou kamerou Étienna-Julese Mareye mezi lety 1888–1897. Na jeho digitalizaci se podílel tým výzkumníků z Filmové a televizní fakulty AMU (FAMU), vedený prof. Markem Jíchou, který ověřil funkčnost metodiky Digitálně restaurovaného autorizátu (DRA).
Výnos rektora č. 4/2017
O rektorském volnu
Zasedání Akademického senátu AMU dne 22. 5. 2017
Zemřel světově uznávaný dirigent prof. Jiří Bělohlávek
Dne 31. května zemřel po statečném boji s těžkou nemocí šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie prof. Jiří Bělohlávek. Prof. Bělohlávek působil jako pedagog na AMU od roku 1995 a vychoval zde řadu významných dirigentů. V roce 2016 udělila AMU svému bývalému studentovi a významnému pedagogovi čestný titul doctor honoris causa.
AMU PÁRTY!
AMU má párty! Již druhou v pořadí – pro všechny studenty, pedagogy, zaměstnance a přátele AMU. Párty vypukne 1. června 2017 v 19:00 hodin v Tiskárně na vzduchu v parku Stromovka. Na programu vystoupí studenti všech tří fakult DAMU, FAMU i HAMU. Přijďte, těšíme se na Vás.
Nadace ČEZ podpořila rozvoj výuky ve Zvukovém studiu HAMU
Díky finanční podpoře z Nadace ČEZ byla do Zvukového studia HAMU, které poskytuje prostorové a technické vybavení Katedře zvukové tvorby HAMU, pořízena sada mikrofonů a příslušenství pro výuku live zvučení a výuku bezdrátových zvukových přenosů na krátkou vzdálenost.
Symposium Teaching to Transgress
Jednodenní mezinárodní symposium Teaching to Transgress proběhne na DAMU v sobotu 27. května 2017. Své praktické zkušenosti s výukou autorského divadla představí řada pedagogů z vysokých divadelních škol z Londýna, Barcelony, Krakova, Utrechtu, Fredrikstadu, Reykjaviku, Brna, Jeruzaléma, Rigy, Calgary a Bytomi. Program probíha v angličtině a jednotlivé sekce moderují Jiří Havelka, Sodja Zupanc Lotker, Marta Ljubková a Lukáš Jiřička.
Film OUT režiséra Györgyho Kristófa, absolventa FAMU, soutěží na filmovém festivalu v Cannes
Debutová road movie scenáristy a režiséra Györgyho Kristófa, absolventa FAMU, byla vybrána do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes. Film byl původně absolventským filmem FAMU. Hudbu složil Miroslav Tóth, doktorand katedry skladby HAMU. Jubilejní 70. ročník nejvýznamnějšího filmového festivalu na světě probíhá od 17. do 28. května 2017.
Výnos rektora č. 3/2017
kterým se z důvodů změny sazby DPH za stravovací služby upravují ceny stravování bez DPH ve středisku UVS Poněšice.
Zasedání AS AMU dne 22. 5. 2017
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání AS AMU, které se uskuteční dne 22. 5. 2017 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Zvukové stezky & Magnetická pole
Akademie múzických umění v Praze a Národní galerie v Praze zvou na zvukové intervence, instalace a koncert v prostorách Anežského kláštera. Mezinárodní kolaborativní projekt se koná u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií.
Mailový systému AMU pro zaměstnance a studenty opět v provozu
V noci z úterý 16.5. / 23:00 do středy 17.5. / 6:00 proběhla plánovaná odstávka elektřiny na DAMU. Nyní je systém opět v provozu.
Ne–funkční funkčnost v galerii AMU
Výstava „Non-Functioning Functionality“ v galerii AMU prezentuje nejnovější práce nizozemské umělkyně Marloes van Son, která se věnuje konstruování zvukových instrumentů a elektromechanických instalací. K vidění je od 13. do 31. května 2017.
Studenti HAMU postoupili do II. kola v soutěži Pražského jara
Houslisté Milan Al-Ashhab a Matouš Pěruška a cembalisté Kristýna Konečná a Ondřej Bernovský postoupili v mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara do II. kola. Všem gratulujeme a držíme pěsti pro kolo další.
Zápis ze zasedání AS AMU dne 24. 4. 2017
Vážení členové akademické obce, níže naleznete odkaz na zápis ze zasedání AS AMU včetně příloh.
Vyšla nová publikace Dějiny AMU ve vyprávěních
Nakladatelství NAMU vydalo publikaci Dějiny AMU ve vyprávěních, která přináší patnáct rozhovorů s osobnostmi, jež jsou se školou úzce spojeny. Publikace tak postihuje „genia loci“ Akademie múzických umění v Praze v jednotlivých obdobích její existence a načrtává aspekty ovlivňující její fungování a kreativní potenciál jejich pracovníků v druhé polovině 20. století.
Čtvrtý ročník mezinárodní konference Teritoria umění
V úterý 23. května 2017 proběhne v prostorách Galerie HAMU již čtvrtý ročník mezinárodní konference doktorandů uměleckých škol Teritoria umění. Kromě tradičních účastníků z AMU, UMPRUM, AVU a JAMU se letošní ročník rozšířil také o přispěvatele z bratislavské VŠMU.
Pozvánka na zasedání Akademického senátu AMU.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání za zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční v pondělí 24. 4. 2017, od 18:00 v zasedací místnosti rektorátu.
AMŮžem! – večer pro sdílení rozpracovaných uměleckých projektů studentů AMU
Přijďte ve čtvrtek 27. dubna od 18 hodin na DAMU. Prezentujte svůj rozpracovaný nebo plánovaný umělecký projekt, získejte zpětnou vazbu od kolegů, inspirujte sebe i jiné. Najděte ty správné spolupracovníky pro svůj projekt z řad dalších studentů AMU. Nebo naopak, vyslechněte si prezentace a připojte se k projektu, který vás zaujme.
Prof. Noemi Zárubová Pfeffermannová obdržela zlatou medaili AMU
Prof. Noemi Zárubová Pfeffermannová převzala 7. dubna 2017 zlatou medaili AMU během slavnostního koncertu z cyklu Ti nejlepší v Sále Martinů na HAMU. Oceněna byla za zásluhy o rozvoj Hudební a taneční fakulty AMU ve funkcích proděkanky HAMU a prorektorky AMU, které vykonávala s invencí, rozhledem, potřebným nadhledem, svědomitostí i osobní obětavostí.
Barunka is leaving – divadelní esej o paměti a zapomínání v divadle DISK
Babiččin byt, ve kterém se skrývají dávné vzpomínky. Drolící se mysl. Ozvěny minulosti. A ticho. Třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla vstupuje do divadla DISK autorskou inscenací Barunka is leaving. Premiéra 13. dubna 2017 od 19:30 v divadle DISK.
Zasedání Akademického senátu AMU dne 20. 3. 2017
Sbližování metodologií na Divadelní fakultě AMU
Divadelní fakulta AMU ve dnech 24.–26.3.2017 uspořádala spolu s partnerskou londýnskou divadelní školou Rose Bruford College ke světovému dni divadla mezinárodní sympozium s názvem Slovo na S: Sbližování metodologií. Tématem sympozia bylo dědictví K.S. Stanislavského a proměny jeho metody v dílech jeho následovníků v průběhu 20. století se zvláštním důrazem na výchovu k herectví. Sympozia se zúčastnilo více než 60 předních odborníků z celého světa.
BEZEDNO. VILÉM FLUSSER A UMĚNÍ v Galerii AMU
Výstava „Bezedno. Vilém Flusser a umění“, která je k vidění v Galerii AMU od 5. dubna do 7. května 2017, představuje život a myšlení jednoho z nejvýznamnějších pražských rodáků a intelektuálů 20. století. Kombinací vzácných archivních dokumentů a uměleckých projektů propojuje výstava Flusserův soukromý i profesionální život, poznamenaný několika emigracemi, s jeho myšlenkami, texty, rozhovory a uměleckými spolupracemi.
Kurzy Kateřiny Kněžíkové a Marka Pinzowa na HAMU (25.–26.3.2017)
Během minulého víkendu se na HAMU konaly interpretační kurzy, které vedla Kateřina Kněžíková, sólistka Národního divadla v Praze a především absolventka Hudební a taneční fakulty AMU. Na kurzy se přihlásily studentky z HF JAMU, HAMU a dalších škol. Kateřina Kněžíková odpověděla studentce produkce Michaele Mochnáčové na pár otázek – přečtěte si rozhovor.
Agnieszka Holland převzala 23. března čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze
Proslulá polská režisérka a scenáristka Agnieszka Holland ve čtvrtek 23. března převzala čestný titul doctor honoris causa Akademie múzických umění v Praze. Předáním stvrzujícího diplomu a zlaté medaile AMU vyvrcholilo slavnostní zasedání Umělecké rady AMU, které se uskutečnilo v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci za účasti významných hostů.
Pozvánka na zasedání Akademického senátu AMU.
AMU přechází na nový jednotný vizuální styl
Nový vizuální styl je dílem grafiků Martina Strnada a Filipa Heyduka z renomovaného grafického studia Heyduk, Musil & Strnad. Je založen na charakteristické hravé typografii v kombinaci s fotografiemi. Pracuje s PROSTOREM a kompozicí a v souladu se skládáním liter v logotypu vyjadřuje TVOŘIVOST studentů všech tří fakult AMU.
NAMU vydalo druhý díl rozsáhlé monografie Jana Němce
Druhý díl rozsáhlé monografie Jana Němce sleduje jeho život a tvorbu od roku 1974, kdy odešel do exilu, až do režisérovi smrti v roce 2016. Kniha je tak věnována etapě života a práce ve Francii, Německu, USA, Švédsku a Velké Británii i období po návratu do vlasti v roce 1989.
Výstava Working knowledge v Galerii AMU
Výstava současných studentů a absolventů třídy TransArts na vídeňské Vysoké škole umělecko-průmyslové se zaměřuje na selhávání komunikace, ať už v kontextu dialogu, překladu, či neschopnosti správného výkladu. K vidění je v Galerii AMU do 26. března 2017.
V malé řadě edice Disk právě vyšla kniha "Projít ohněm: Život a smrt Jana Husa"
Edzard Schaper, švýcarský autor polského původu, píše o Janu Husovi. Na základě podrobného studia historických materiálů vzniká 550 let od Husova upálení v roce 1965 komorní rozhlasové drama. Po dalších takřka 50 letech se textu ujímá mladý švýcarský režisér a adaptuje jej pro divadelní inscenaci, kterou v roce 2008 uvede s profesory a studenty Freiburské univerzity. O čtyři roky později, 6. a 7. července 2012, jsou v Kostnici uvedeny úryvky z inscenace formou scénované procházky městem a při pamětním shromáždění u Husova kamene.
Zítra si povíme
Divadlo DISK uvede světovou premiéru autorské inscenace studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU "Zítra si povíme". Jak se popasovat s demokracií v každodenním životě? Jak si zachovat svou individualitu a zároveň nepůsobit destruktivně pro kolektiv? To zjistíte na premiéře 24. února 2017 nebo při některé z repríz v DISKu.
Výnos rektora č. 2/2017
kterým se upravují poplatky spojené se studiem pro akademický rok 2017/2018.
Rektor AMU doc. Jan Hančil převzal jmenovací dekret na druhé čtyřleté funkční období
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová předala 9. února 2017 z pověření prezidenta republiky Miloše Zemana jmenovací dekret na druhé čtyřleté funkční období rektorovi Akademie múzických umění v Praze doc. Janu Hančilovi.
DRAW YOU INSIDE – nová výstava v Galerii AMU
Výstava mezinárodního ateliéru Very Anxious z pražské UMPRUM je zaměřena na problematiku kresby. Vidět ji můžete v Galerii AMU od 7. do 24. února 2017.
Centrum pro doktorská studia AMU spustilo nový web
Na novém webu Centra pro doktorská studia AMU aktuálně najdete kromě sylabů 2 kurzů pořádaných Centrem v letním semestru také výzvu k předkládání abstraktů pro květnový 4. ročník doktorandské konference Teritoria umění (uzávěrka 10. 3.) a informace o možnostech financování krátkodobých zahraničních badatelských pobytů pro doktorandy (nejbližší uzávěrka 28. 2.).
Výběrové řízení na pozici ředitele divadelního studia DISK
Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze zastoupená děkankou Mgr. et MgA. Doubravkou Svobodovou vyhlašuje výběrové řízení na pozici ředitele divadelního studia DISK. Lhůta pro podávání přihlášek je do 16. 3. 2017.
Veletrh pražských veřejných vysokých škol
Osm pražských veřejných vysokých škol pořádá již druhý ročník veletrhu studijních příležitostí pro středoškoláky. Ve čtvrtek 2. února 2017 v Karolinu Univerzity Karlovy budou školy prezentovat své studijní programy a obory.
Směrnice prorektorky pro mezinárodní záležitosti č. 1/2017
Vyhlášení programu na podporu mezinárodních krátkodobých mobilit studentů doktorských studijních programů AMU v roce 2017
Nová kniha edice DISK
Ve velké řadě edice Disk právě vyšla kniha Divadelním ředitelem 1945–1950: Jiří Frejka na Vinohradech
Bratři Gregorini obdrželi bronzové medaile AMU
Bratři Bedřich a Jindřich Gregorini převzali 19. ledna 2017 na DAMU bronzové medaile AMU. Oceněni byli za významnou a dlouholetou pedagogickou činnost, zejména za rozvoj katedry produkce DAMU.
存储
Klauzurní výstava Centra audiovizuálních studií FAMU představuje volné práce ze zimního semestru z tvůrčí dílny Martina Blažíčka. Dílna se zaměřuje na pohyblivý obraz a reflexi současného světa. Výstava je k vidění v Galerii AMU od 19. do 25. 1. 2017
Zápis ze zasedání AS AMU č. 1/2017 ze dne 9. 1. 2017
Zápis ze zasedání AS AMU č. 4/2016 ze dne 19. 12. 2016
Směrnice kvestora č. 1/2012 dodatek č. 5
o cestovních náhradách
Výsledek hlasování o návrhu na jmenování rektora AMU pro období 2017–2021
Akademický senát Akademie múzických umění v Praze v tajném hlasování navrhl doc. Jana Hančila na jmenování rektorem pro volební období 2017–2021.
Výnos rektora č. 1/2017
kterým se upravují poplatky za úkony spojené s habilitačním řízením a s řízením ke jmenování profesorem
KONCEPCE KANDIDÁTA NA REKTORA AMU 2017–2021 doc. MgA. Jana Hančila
Sdělení k volbě rektora AMU na období 2017–2021
Workshop se světovou balerinou Dariou Klimentovou na HAMU
Na katedře tance HAMU proběhl workshop se světovou britskou balerinou českého původu. Kromě výuky techniky klasického tance vedla seminář a diskuzi o svých pedagogických zkušenostech na Royal Ballet School, osnovách, metodice a o školském systému výuky tance a dále např. o rekvalifikačním systému v Británii, o repertoáru na světových baletních scénách a význačných osobnostech baletního světa.
PF 2017
Přejeme vám veselé svátky a šťastný nový rok!
Pedagogové AMU Ivan KUSNJER a Pavel MAREK byli jmenováni profesory
Noví profesoři a profesorky převzali jmenovací dekrety od ministryně školství 19. prosince 2016. Do nejvyšší vědecko-pedagogické hodnosti byli jmenováni také pedagogové Ivan KUSNJER z HAMU pro obor Hudební umění se zaměřením Zpěv a Pavel MAREK z FAMU pro obor Filmové, televizní a fotografické umění a nová média se zaměřením Režie.
Ve velké řadě edice Disk právě vyšly překlady Zeamiho traktátů Poučení hercům
Více na stránkách casopisdisk.amu.cz v rubrikách Edice Disk - Velká řada
Zemřel skladatel Karel Husa
Ve věku 95 let zemřel ve středu 14. prosince 2016 hudební skladatel Karel Husa, autor desítek výjimečných skladeb, které byly v reprezentativním nastudování uváděny po celém světě. V roce 2000 obdržel mistr čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze.
Zasedání AS AMU dne 19. 12. 2016.
Vážení členové akademické obce AMU, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční v pondělí 19. 12. 2016 od 17:000 v zasedací místnosti rektorátu.
Konkurz na obsazení místa Ředitel Nakladatelství AMU (NAMU)
Rektor Akademie múzických umění v Praze vypisuje konkurz na obsazení místa Ředitel Nakladatelství AMU (NAMU).
Divadlo DISK uvede světovou premiéru autorské inscenace PAVILON
Institut postkorozní flory a fauny vás zve na unikátní expozici. Vědec Tomas L.B. se svým kolegou a nejlepším přítelem Jeffem K. vyvíjejí nové druhy. Vytvářejí umělý potravinový řetězec, jehož zástupce můžete vidět v sezóně 2016/17 v prostorách divadla DISK. Komentovaná krmení, cvičení. Krmení betonem. Premiéra autorského projektu studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU se koná 16. prosince 2016 od 19:30.
Od neděle 11. 12. 2016 / 11:00 je síť AMU v plném provozu.
Od neděle 11. 12. 2016 / 11:00 je síť AMU v plném provozu, kromě aplikace WebMailer, kterou dodavatel ještě zprovozňuje.
Výnos rektora č. 12/2016
Na pondělí dne 9. 1. 2017 vyhlašuji při příležitosti volby rektora AMU od 15:00 hodin rektorské volno (platí pouze pro akademickou obec AMU). Shromáždění akademické obce proběhne dne 9. 1. 2017 od 15:00 hodin v Sále Martinů, Malostranské náměstí 258/13, Praha 1.
Výnos rektora č. 11/2016
Na pátek 23. prosince 2016 vyhlašuji rektorské volno.
Výnos rektora č. 10/2016
Kariérní řád akademických a vědeckých a výzkumných pracovníků Akademie múzických umění v Praze
Podání návrhů na kandidáty na jmenování rektora pro funkční období 2017 - 2021 bylo uzavřeno.
Trojnásobný držitel Oscara za kameru Vittorio Storaro navštíví FAMU a obdrží Zlatou medaili AMU
Světoznámý kameraman Vittorio Storaro se v pátek 2. prosince od 10:00 hod setká s akademickou obcí FAMU. Setkání bude tlumočeno do češtiny a je otevřeno široké veřejnosti. Odpoledne pak převezme v Městské knihovně z rukou rektora Jana Hančila Zlatou medaili AMU – nejvyšší ocenění školy, které rektor uděluje významným českým i mezinárodním odborníkům a umělcům.
Animovaný film Jana Sasky z FAMU je v užším výběru na Oscara
Happy End, černá komedie o smrti se šťastným koncem Jana Sasky z FAMU, se dostal do užšího výběru deseti filmů kandidujících na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. Gratulujeme!
JAN SÁGL – OBRAZY Z PODZEMÍ. FILMY 1971-74
Galerie AMU představuje čerstvě zrekonstruovanou filmovou tvorbu předního českého fotografa Jana Ságla. Dokumentární filmy z prostředí undergroundu a několik výjimečných autorských výtvarných filmů doplní scénografické a výtvarné práce Ságla pro The Plastic People of the Universe a The Primitives Group. Komentovaná prohlídka výstavy s Janem Ságlem a s kurátorem Martinem Blažíčkem proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 h v Galerii AMU.
Směrnice kvestora č. 4/2016
Organizační zajištění školení v oblasti BOZP a PO zaměstnanců a studentů AMU
Koncert proti totalitě - 17. listopadu na HAMU
Koncert proti totalitě, který se letos koná již třetím rokem, není jen oslavou 27. výročí „Sametové revoluce“, ale také připomínkou Mezinárodního dne studentstva, který vznikl po tragických událostech 17. listopadu 1939. Studenti, absolventi a pedagogové HAMU interpretují díla skladatelů, kteří prožili své životy v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví v průběhu 20. století. Koncert se uskuteční 17. listopadu 2016 od 19:30 v Sále Martinů na HAMU. Vstup volný.
Směrnice kvestora č. 3/2016
Zajištění požární bezpečnosti při sváření a provádění prací s nebezpečím vzniku požáru pro činnosti provozované v objektu Kolej a učební středisko, ul. Hradební 7, 110 00 Praha 1
Směrnice kvestora č. 2/2016
Tematický plán a časový rozvrh školení zaměstnanců, odborné přípravy preventistů požární ochrany a školení obsluhy místa pro ohlášení požárů
FAMUFEST – soutěžní přehlídka tvorby studentů FAMU
Tématem letošního ročníku je láska. Přijďte se zamilovat do snímků studentů FAMU a bohatého doprovodného programu. Vedle projekcí se můžete těšit na koncerty, přednášky, masterclasses, výstavy, divadelní představení a mnohem víc. 33. FAMUFEST se uskuteční od 23. do 27. listopadu 2016.
Divadlo DISK uvede hru Kamarádi
Jakub a Mája, Lenka, Petr a Monika a Marek a Babeta a láska, sex, přátelství, štěstí a smůla, vzlety i pády, lásky a rozchody a tajemství kolem nás... Divadlo DISK uvede poslední absolventskou inscenaci 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hra o mladých a nejen pro mladé má premiéru 18. listopadu 2016.
Zápis ze zasedání AS AMU č. 3/2016 ze dne 17.10.2016
Oslavy Dne vzniku samostatného Československa
Dne 28. října oslavili rektoři a další zástupci vysokých škol spolu se studenty Den vzniku samostatného Československa položením kytice u sochy TGM na Hradčanském náměstí. Akce se zúčastnili mimo jiné i ministryně školství a předseda AV ČR.
Vyjádření AS AMU k společnému prohlášení čtyř vrcholných představitelů ČR
AS AMU se připojuje ke kritice společného prohlášení čtyř vrcholných představitelů ČR ohledně setkání s dalajlámou, vítá návrh rektora Univerzity Palackého v Olomouci prof. J. Millera, M.A., Ph.D. na ocenění pana Jiřího Bradyho, důrazně protestuje proti neustálým útokům presidenta republiky ČR M. Zemana na demokratické svobody a jeho zneužívání moci a svěřené funkce a vyzývá akademickou obec k účasti na připravovaném shromáždění na Staroměstském náměstí 28. října 2016.
Usnesení AS AMU na zahájení výběru kandidáta na jmenování rektora AMU pro funkční období 2017 - 2021
Zápis ze zasedání Umělecké rady AMU dne 13. 10. 2016
DISK uvede inscenaci Jiřího Adámka "skončí to ústa" vycházející z experimentální poezie 60. let
Divadlo DISK uvede v sobotu 22. října 2016 premiéru druhé absolventské inscenace studentů herectví katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v režii Jiřího Adámka. Autorský divadelní projekt nazvaný skončí to ústa vychází z české i zahraniční experimentální poezie šedesátých let a osciluje mezi pohybovým, hudebním a výtvarným divadlem.
Zasedání AS AMU dne 17. 10. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, v pondělí 17. 10. 2016.
Akademický senát DAMU vyhlašuje dne 6. října 2016 volbu na kandidáta na funkci děkana DAMU
Návrh kandidáta na funkci děkana může podat každý člen akademické obce DAMU s písemným souhlasem navrhovaného. Návrhy se podávají písemně místopředsedkyni AS DAMU na sekretariát děkana DAMU (AS DAMU, Karlova 26, 116 65 Praha 1) a elektronicky na adresu e.salzmann@seznam.cz do 9. listopadu 2016.
AMU vyhlašuje nový ročník grantových soutěží pro studenty a pedagogy
Byla vyhlášena Studentská grantová soutěž a Projektová soutěž pro rok 2017. Studenti a pedagogové AMU mohou zasílat své projekty do poloviny listopadu 2016. Výsledky soutěží budou oznámeny na konci ledna 2017. Více informací o soutěžích naleznete na webových stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty.
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze