Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU

Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU

Akademie múzických umění v Praze ocenila filmové dílo proslulého scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného. Při příležitosti Jasného devadesátých narozenin mu byla dne 30. listopadu 2015 udělena Zlatá medaile AMU.
Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU

Vojtěch Jasný je historicky jedním z prvních absolventů katedry hrané režie a katedry kamery FAMU. „Před sedmdesáti lety byl Vojtěch Jasný jeden z prvních studentů FAMU, a to na dvou oborech, kamera a režie. Jeho díla patří mezi nejvýznamnější v české kinematografii. Jeho filmová tvorba a jeho pedagogické aktivity pomohly proslavit naši školu po celém světě,“ řekl k nominaci děkan FAMU Pavel Jech.

Zlatá medaile AMU je nejvyšší ocenění, jež rektor školy uděluje významným českým i mezinárodním odborníkům a umělcům, kteří na akademii působili jako pedagogové. Za FAMU jsou jejími držiteli i režiséři Jan Švankmajer, Věra Chytilová nebo Ivan Passer. V září tohoto roku Zlatou medaili AMU převzal také dokumentární režisér a vedoucí katedry dokumentární tvorby na FAMU profesor Karel Vachek.

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze