Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Trojnásobný držitel Oscara za kameru Vittorio Storaro navštíví FAMU a obdrží Zlatou medaili AMU

Trojnásobný držitel Oscara za kameru Vittorio Storaro navštíví FAMU a obdrží Zlatou medaili AMU

Světoznámý kameraman Vittorio Storaro se v pátek 2. prosince od 10:00 hod setká s akademickou obcí FAMU. Setkání bude tlumočeno do češtiny a je otevřeno široké veřejnosti. Odpoledne pak převezme v Městské knihovně z rukou rektora Jana Hančila Zlatou medaili AMU – nejvyšší ocenění školy, které rektor uděluje významným českým i mezinárodním odborníkům a umělcům.
Trojnásobný držitel Oscara za kameru Vittorio Storaro navštíví FAMU a obdrží Zlatou medaili AMU

Apokalypsa, Poslední tango v Paříži, Poslední císař či Tango. To je jen výčet některých slavných snímků, o jejichž obrazovou stránku pečoval světoznámý kameraman Vittorio Storaro. Trojnásobný držitel Oscara za kameru (za snímky Apokalypsa, Rudí, Poslední císař) se v pátek 2. prosince od 10:00 hod setká s akademickou obcí FAMU (Smetanovo nábřeží 2, místnost U1). Setkání bude tlumočeno do češtiny a je otevřeno široké veřejnosti.

Vittorio Storaro přijíždí do Prahy, aby zde slavnostně ukončil výstavu svých fotografií „Římská civilizace“. Ta je až do pátku 2. prosince k vidění v Clam-Gallasově paláci. U této příležitosti přednese mistr Storaro od 14:30 hod v kinosále Městské knihovny v Praze “Lectio magistralis” s podtitulem “Vittorio Storaro a digitální kinematografie”. Mistr Storaro následně převezme z rukou rektora AMU Jana Hančila „Zlatou medaili AMU“, jež je nejvyšším oceněním školy, které rektor uděluje významným českým i mezinárodním odborníkům a umělcům. Po přednášce proběhne projekce zatím posledního Storarova snímku, který vytvořil spolu s Woody Allenem “Cafè society“. Veškerý program je zdarma a volně přístupný veřejnosti.

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze