Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdržel čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze

Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdržel čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze

Akademie múzických umění v Praze a věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek slaví 70 let. Při této příležitosti udělila alma mater svému bývalému studentovi a významnému pedagogovi Jiřímu Bělohlávkovi čestný titul doctor honoris causa.
Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdržel čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze

Dne 22. února 2016 udělila Akademie múzických umění v Praze čestnou hodnost doctor honoris causa prof. Jiřímu Bělohlávkovi, který je s Hudební a taneční fakultou AMU dlouhodobě spjat. V letech 1966–1972 zde studoval u profesorů Roberta Brocka, Aloise Klímy, Josefa Veselky a Václava Neumanna. V roce 1995 se na HAMU vrátil jako pedagog a od r. 1997 vedl katedru dirigování. Na HAMU prof. Bělohlávek vychoval řadu mladých dirigentů, kteří mají dnes světovou či evropskou kariéru (např. Jakub Hrůša, Tomáš Netopil či Tomáš Hanus).

Při příležitosti 70. výročí udělí AMU mimořádně tři čestné doktoráty, za každou fakultu jeden. V říjnu 2015 získal čestný doktorát režisér a dramatik Ladislav Smoček (DAMU) a po Jiřím Bělohlávkovi (HAMU) převezme v listopadu 2016 titul také významná polská režisérka Agnieszka Holland (FAMU). Jiří Bělohlávek je po Siru Charlesovi Mackerrasovi teprve druhým dirigentem, který tento čestný titul od AMU obdrží. Jako první v dějinách AMU obdržel čestný doktorát Václav Havel, a to den před svými 60. narozeninami 4. října 1996.

brhc_Belohlavek_1

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze