Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Zlatá medaile AMU pro dokumentaristu Karla Vachka

Zlatá medaile AMU pro dokumentaristu Karla Vachka

Akademie múzických umění v Praze, která v tomto roce slaví 70. let od svého vzniku, ocení filmové dílo proslulého dokumentaristy a dlouholetého pedagoga FAMU Karla Vachka. 30. září 2015 mu bude v Městské knihovně v Praze udělena Zlatá medaile AMU. Večer, který bude zároveň oslavou Vachkových 75. narozenin, obohatí promítání jeho unikátních filmových materiálů.
Zlatá medaile AMU pro dokumentaristu Karla Vachka

U příležitosti svých 75. narozenin převezme filmový režisér a vedoucí katedry dokumentární tvorby na FAMU profesor Karel Vachek Zlatou medaili AMU. Předání proběhne ve Velkém sále Městské knihovny v Praze ve středu 30. 9. 2015 ve 20:30 hodin. V rámci tohoto večera pořádá Městská knihovna ve spolupráci s FAMU besedu s Karlem Vachkem doplněnou o projekci méně známých Vachkových filmů ze šedesátých let – zakázaného Armádního filmového magazínu 3/65 (ČR 1965, 30 minut) a školního snímku Malíř Kamil Lhoták (ČR 1959, 7 minut). Následovat bude čtení ze scénáře připravovaného Vachkova filmu Komunismus. Na závěr večera bude promítnuta ukázka z teprve nedávno objeveného Vachkova materiálu, zachycujícího okupaci Československa v srpnu 1968. Tyto šokující záběry byly téměř 50 let považovány za ztracené a budou veřejně představeny vůbec poprvé.

Zlatá medaile AMU je nejvyšší ocenění, které rektor školy uděluje významným českým i mezinárodním odborníkům a umělcům, kteří na Akademii múzických umění v Praze působili jako pedagogové. Za FAMU jsou jejími držiteli i režiséři Jan Švankmajer, Věra Chytilová, Ivan Passer a kameraman Ilja Bojanovský.

Více informací naleznete na stránkách Městské knihovny v Praze: http://www.mlp.cz/cz/akce/e15581-karel-vachek-a-generace-jihlava/

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze