Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně › Zvukové stezky & Magnetická pole

Zvukové stezky & Magnetická pole

Akademie múzických umění v Praze a Národní galerie v Praze zvou na zvukové intervence, instalace a koncert v prostorách Anežského kláštera. Mezinárodní kolaborativní projekt se koná u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií.
Zvukové stezky & Magnetická pole

Studenti Centra audiovizuálních studií FAMU: MAGNETICKÁ POLE, 9. až 27. května – zvuková instalace

Jakub Krejčí: Dominium, 15. až 18. května – audiovizuální instalace pro virtuální realitu Dominium

Studenti HAMU a Hochschule für Musik, Nürnberg: ZVUKOVÉ STEZKY, 18. května 2017, 19:00 – koncertní situace

Program 18. května

Prostory Anežského kláštera se během večera 18. května promění v pomyslnou zvukovou stezku. Průvodcem je smíšený studentský sbor, který za použití tradičního i současného vokálního repertoáru provede návštěvníky prostory Anežského kláštera.

V průběhu večera zazní:

Jan Rösner: „Dec.16-Feb.17“ (česká premiéra, HAMU), Dieter Schnebel – Lamento di Guerra II, Luciano Berio – Sequenza II pro soprán, zvukové intervence pro soprán saxofon a violu, Meng Lin: Zappelig Nicht, Yuhwan Kim – Suche,

Autoři multikanálových elektronických kompozic: Marta Kolárová, Ondřej Černohorský, Martin Hurych, Juras Karaka, Michael Kocáb, Jakub Krejčí, Tomáš Roček, Matěj Šenkyřík, Barry Wan.

Universitní sbor Hoschule für Musik, Nürnberg, dirigent – Alfons Brandl, Susanne Kelling – mezzosoprán, Martin Sigl – akordeon, Eva Schöler, Pia Schwarz a Helena Steiner – soprán, Miroslav Tóth – soprán saxofon, Ilja Chernoklinov – viola,
Ensemble Terrible
, umělecký vedoucí – Jakub Rataj
Akusmonium HAMU
(premiéra nového 3D audiosystému. Tento audiosystém byl zakoupen v rámci DKR projektu "Zvukoprostor - prostorozvuk" podpořeného z prostředků Institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace, kterou poskytlo MŠMT v roce 2017.)

Magnetická pole (9.–27. května) – zvuková instalace a kompozice, v níž zazní záznamy akustických událostí, které se mohly (nebo mohou) odehrát v křížové chodbě kláštera. Ambientní kompozice stírá jasné hranice mezi fyzickým prostorem a akustickou skutečnosti sakrální architektury.
Realizace: Alexandra Cihanská – Machová, Sebastian Drack, Tobias Feldmaier, Veronika Dostálová, Jiří Rouš, Matěj Šenkyřík, Petr Zábrodský,  j.h. Stanislav Abrahám. Dílna Miloše Vojtěchovského.

Jakub Krejčí: DOMINIUM – audiovizuální instalace pro virtuální realitu 3D brýlí.
Do Anežského kláštera v jeho virtuální podobě vhlíží, ale vidí jej jinak. Musí prozkoumat své okolí, být posluchačem minulosti, předchází budoucímu a cizímu, pomocí vlastních představ skrze svět reprezentovaný jedním z mnoha panství...

Klášter sv. Anežky České – Národní galerie v Praze, U Milosrdných 17, Praha

Spolupráce: Institut intermédií

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze