Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně

Rektorátní novinky

Rektorátní novinky
Zasedání AS AMU dne 17. 10. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, v pondělí 17. 10. 2016.
Akademický senát DAMU vyhlašuje dne 6. října 2016 volbu na kandidáta na funkci děkana DAMU
Návrh kandidáta na funkci děkana může podat každý člen akademické obce DAMU s písemným souhlasem navrhovaného. Návrhy se podávají písemně místopředsedkyni AS DAMU na sekretariát děkana DAMU (AS DAMU, Karlova 26, 116 65 Praha 1) a elektronicky na adresu e.salzmann@seznam.cz do 9. listopadu 2016.
AMU vyhlašuje nový ročník grantových soutěží pro studenty a pedagogy
Byla vyhlášena Studentská grantová soutěž a Projektová soutěž pro rok 2017. Studenti a pedagogové AMU mohou zasílat své projekty do poloviny listopadu 2016. Výsledky soutěží budou oznámeny na konci ledna 2017. Více informací o soutěžích naleznete na webových stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty.
Na AMU v Praze byl slavnostně zahájen akademický rok 2016/2017 vysokých škol ČR
Slavností události, která se uskutečnila 29. září v Sále Martinů, se zúčastnili předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, předseda Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství Stanislav Labík, předseda Rady vysokých škol Jakub Fischer, rektoři a emeritní rektoři vysokých škol, akademická obec AMU a další vzácní hosté.
Nová výstava v Galerii AMU představí dílo manželů Johnsonových
Výstava Zrození filmové divočiny představí fotografické dílo manželů Martina a Osy Johnsonových a přiblíží dobu 20. let minulého století, kdy se zrodila analogie mezi lovem se zbraní a „lovem beze zbraně“. Byla to totiž právě fotografie, která se začala vymezovat vůči vyhrocenému sportovnímu lovu a která zároveň položila základy současné definice divočiny. Vernisáž: pondělí 3. října 2016 v 18 h
Právě vyšla kniha Jany Cindlerové Dramaturgie her Karla Čapka.
Kniha věnovaná dramaturgickým rozborům pěti her Karla Čapka (Loupežník, RUR, Věc Makropulos, Bílá nemoc, Matka) vznikla ze dvou podnětů, které spolu úzce souvisejí. Tím prvním je autorčino přesvědčení o vrcholné kvalitě, kterou má české divadlo ukryto v dramatické tvorbě Karla Čapka – a ze které přitom netěží, ze které se netěší, kterou se nepyšní...
Na HAMU se koná kontrabasový kongres Bass2016Prague
Několikadenní setkání kontrabasistů z celé Evropy, které probíhá na HAMU od 20. do 25. září 2016, nabízí řadu koncertů, workshopů a master classes pro profesionální i amatérské hudebníky z oblasti klasické a jazzové hudby.
Skladba studenta HAMU se umístila v prestižní soutěži v Paříži
Zvuková kompozice Princezna se železnou maskou studenta skladby Martina Klusáka slavila úspěch na prestižní soutěži Phonurgia Nova v Paříži. V kategorii Pierre Schaeffer Discovery se umístila společně se čtyřmi dalšími skladbami autorů do 30 let.
Divadlo DISK uvádí současnou britskou hru POMONA
Divadlo DISK uvede v české premiéře hru mladého britského dramatika Alistaira McDowalla Pomona. Režie textu, který objevuje na jevišti zřídka vídaný hororový žánr, se ujme režisér Jan Holec, absolvující na katedře činoherního divadla DAMU. Třetí absolventská inscenace 4. ročníku herectví činoherního divadla bude mít premiéru 16. září od 19:30 v divadle DISK.
Výnos rektora č. 9/2016
kterým se upravují ZÁSADY STUDENTSKÉ GRANTOVÉ SOUTĚŽE AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE NA PODPORU PROJEKTŮ SPECIFICKÉHO VYSOKOŠKOLSKÉHO VÝZKUMU
Velký úspěch čerstvé absolventky HAMU, vynikající hornistky Kateřiny Javůrkové
Čerstvá absolventka HAMU, vynikající hornistka Kateřina Javůrková, uspěla v prestižní Mezinárodní interpretační soutěži ARD v Mnichově. Ve finále čtyřkolové soutěže s 41 účastníky, do kterého se kromě ní dostali tři hornisté z Francie a Německa, získala druhou cenu, o kterou se podělila s německým hornistou Markem Gruberem. První cena udělena nebyla. Gratulujeme!
FINAL FOTO FAMU 2016
Zveme vás na novou výstavu Final Foto FAMU 2016. Absolventské práce studentů bakalářského a magisterského programu na Katedře fotografie FAMU můžete vidět od 13. do 25. září 2016 v Galerii AMU na Malostranském náměstí.
Výnos rektora č. 8/2016
o poplatku za úkony spojené s řízením o žádosti o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání a kvalifikace.
Výnos rektora č. 7/2016
o používání průkazů na Akademii múzických umění v Praze
CALL FOR PAPERS – studentská konference Interpretace soudobé hudby
V posledních letech je často diskutován problém výzkumu na uměleckých vysokých školách. Kde je hranice uměleckého díla a uměleckého výzkumu? Jaké metody práce s materiálem volit? Jak zpracovat výsledky svého výzkumu? Jak své výsledky prezentovat? Tyto otázky si kladou především studenti magisterských a doktorských interpretačních programů – a jim je tato studentská konference věnována.
The Hollywood Reporter zařadil FAMU mezi 15 nejlepších filmových škol světa
Filmová a televizní fakulta AMU patří podle známého amerického média na seznam TOP 15 International Film Schools. Dalšími, které se do výběry zařadily, jsou například školy v Sydney, Beijingu, Římě nebo Paříži.
Výnos rektora č. 6/2016
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2016, jímž je zároveň vyhlášen její plán na všech fakultách a složkách
Snímek Furiant studenta FAMU získal nominaci na studentského Oscara
Krátký snímek Furiant režiséra a studenta FAMU Ondřeje Hudečka má další mezinárodní úspěch. Po vítězství na prestižním festivalu v Sundance a na festivalu Palm Springs ShortFest se nyní dostal do nominací na studentského Oscara. Ocenění uděluje americká Akademie filmového umění a věd za absolventské snímky.
Upgrade webového emailového systému AMU
Během servisního pátku a následného víkendu 30. - 31.7.2016 bude probíhat upgrade webového emailového systému AMU ( https://mail.amu.cz/ ). Týká se pouze zaměstnanců. V této době může dojít k několika výpadkům v rozsahu jednotek minut.
Odstávka aplikace iFIS a školení o změnách
ve dnech 26. 7. až 28. 7. 2016 (od 16.00 hod. 26. 7.) dojde k odstávce sw iFIS a k instalaci verze 11.14.
Zemřel významný loutkářský výtvarník a dlouholetý pedagog DAMU Pavel Kalfus
S hlubokou lítostí oznamujeme, že v pátek 8. července 2016 zemřel ve věku 74 let docent Mgr. Pavel Kalfus, významný loutkářský výtvarník a dlouholetý pedagog katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 14. 7. 2016 v 15:20 v malé obřadní síni krematoria ve Strašnicích.
Letní výstava Jiné vize CZ (2007–2015) v Galerii AMU
Obsáhlá bilanční výstava, která bude od 13. 7. – 4. 9. k vidění v prostorách Galerie AMU, představí celkem 90 českých audiovizuálních děl na pomezí filmu, animace a videa. Vystavená díla představují kurátorské výběry uplynulých devíti let soutěže Jiné vize, kterou pořádá olomoucká kulturní platforma PAF.
NAMU vydává monografii Jaroslava Šedy Viktor Kalabis
Nakladatelství AMU v Praze vydává monografii Jaroslava Šedy Viktor Kalabis, obsáhlý a komplexní pohled na život a dílo jednoho z nejvýznamnějších českých komponistů 2. poloviny 20. století.
Filmy studentů, absolventů a pedagogů FAMU na festivalu ve Varech
51. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je tu! Nenechte si ujít filmy studentů, absolventů a pedagogů naší filmové a televizní fakulty FAMU.
Festival Jazzové nádvoří
Ve dnech 28. a 29. června 2016 rozezní od 16 hodin nádvoří Lichtenštejnského paláce jazzová hudba. Festival Jazzové nádvoří představí to nejlepší z jazzových kateder pražské HAMU a brněnské Hudební fakulty JAMU. Vstup volný.
Zápis ze zasedání AS AMU č. 2/2016 ze dne 9.6.2016
Pedagogové AMU Jaroslav Brabec a Jaroslav Tůma byli jmenováni profesory
Kameraman, režisér a dlouholetý pedagog FAMU Jaroslav Brabec a varhaník a pedagog na Katedře klávesových nástrojů HAMU Jaroslav Tůma jsou novými profesory. Jmenovací dekrety slavnostně předala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová 21. června 2016 v pražském Karolinu.
CASting Off – klauzurní výstava Centra audiovizuálních studií FAMU
Výstava, která je k vidění od 23. června do 3. července 2016 v Galerii AMU, shrnuje práce vybraných studentů za uplynulý rok. Projekty, na kterých studenti pracují v rámci dílen pod vedením Georgije Bagdasarova, Martina Blažíčka, Miloše Vojtěchovského a Michala Kindernaye, reagují na specifický prostor galerie a prezentaci současného umění obecně.
Výstava klauzurních prací katedry scénografie DAMU
Klauzurní práce studentů katedry scénografie jsou k vidění v divadle DISK do 16. června. Výstava představuje i práce studentů bakalářského studia a studentů magisterských ateliérů scénografie, kostýmu a masky a filmové a televizní scénografie.
Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze hledá nového kolegu na pozici PR/Produkce
Zasedání AS AMU dne 9. 6. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Výnos rektora č. 5/2016 o rektorském volnu.
Na pondělí 4. července 2016 vyhlašuji rektorské volno pro studenty, pedagogy a zaměstnance Akademie múzických umění v Praze.
FOTO FAMU 2016: Diplomky a klauzury
Výstava, která je k vidění od 7. do 16. června 2016 v Galerii AMU, představí nejaktuálnější práce studentů Katedry fotografie FAMU, vybrané ve spolupráci s vedoucími jednotlivých ateliérů.
Usnesení 136. zasedání Pléna České konference rektorů
Plzeň, 2. 6. 2016
AMUMUMU PARTY
Přijďte oslavit 2. června 70. narozeniny Akademie múzických umění v Praze. Těšit se můžete na jazz, pantomimu, Live Cinema a DJs. Zváni jsou všichni studenti, pedagogové, zaměstnanci, absolventi a přátelé AMU.
Cenu Marka Ravenhilla má Divadlo DISK a režisér Adam Svozil
Inscenace Rituální vražda Gorge Mastromase divadla DISK v režii Adama Svozila dostala cenu Marka Ravenhilla. Ocenění pojmenované po britském dramatikovi se udílí za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu. Porota vybrala z více než sedmdesáti loňských premiér.
Zemřel malíř, scénograf a emeritní rektor AMU prof. Jaroslav Malina
S lítostí oznamujeme, že dne 14. května 2016 navždy odešel prof. Jaroslav Malina, malíř, scénograf a emeritní rektor Akademie múzických umění v Praze. Zemřel náhle uprostřed práce na přípravách výstavy maleb z posledních let. Čest jeho památce.
Zlatá medaile AMU pro Jaromíra Kallistu
Významný producent a dlouholetý pedagog FAMU Jaromír Kallista převezme v pondělí 16. května 2016 Zlatou medaili AMU.
Ohlédnutí za úspěšnou konferencí Teritoria umění 2016
Ve středu 18. května se uskutečnil 3. ročník doktorandské konference českých uměleckých škol, který pořádala Akademie múzických umění v Praze. Doktorandi z AMU, UMPRUM, AVU a JAMU přednesli své příspěvky z oblasti filmových studií, historie fotografie, kunsthistorie, divadelní vědy či sociologie umění. Podívejte se na fotogalerii.
COLLABORATIVE EXHIBITION EXCHANGE
Galerie AMU představí v květnu 2016 fotografie a videa diplomantů Katedry fotografie a filmu newyorské Tisch School of the Arts. Výstava se koná ve spolupráci s Katedrou fotografie FAMU, jejíž studenti budou vystavovat své práce zase v Gulf and Western Gallery Tisch School of the Arts, New York University.
Průlet Třemi sestrami v DISKu
Divadlo DISK uvede v pondělí 2. května 2016 druhou absolventskou inscenaci studentů třetího ročníku herectví a čtvrtého ročníku režie-dramaturgie katedry činoherního divadla. Téměř TŘI SESTRY jsou zkrácenou verzí Tří sester Antona Pavloviče Čechova.
Pozvánka na mezinárodní výstavu divadelní literatury Book Me 2016
Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze pořádá ve dnech 4. až 7. května 2016 již čtvrtou mezinárodní prodejní výstavu Book me, letos zaměřenou na literaturu o divadle. Výstava se koná v rámci studentského divadelního festivalu Zlomvaz v prostorách pražské DAMU v Karlově ulici. Otevřena bude vždy od 11 do 19 hodin.
Ministr kultury Daniel Herman se setkal se studenty DAMU
Studenti katedry produkce diskutovali s vedením ministerstva především o chystaných legislativních změnách týkajících se jejich oboru, např. o autorském zákoně nebo veřejně prospěšné instituci, a také o grantových systémech na podporu živého umění.
Katalog výstavy TESERACT získal ocenění Nejkrásnější kniha roku v kategorii výstavních katalogů
Porota ocenila především "provokativní, formálně dokonalý vizuál, výjimečně působivou práci s přímými barvami a s volbou grafických rastrů". Výstava se konala v Galerii AMU od 2. 12. 2015 do 17. 1. 2016.
Akademie múzických umění v Praze patří mezi sto nejlepších uměleckých škol na světě!
Akademie múzických umění v Praze patří podle prestižního QS World University Rankings by Subject 2016 mezi sto nejlepších uměleckých škol na světě. Je pouze jedinou českou vysokou školou, která v tomto uznávaném žebříčku uspěla v oboru múzická umění.
Festival Aktuelle Musik 016
Ve čtvrtek 21. dubna vystoupí studenti katedry skladby HAMU a CAS FAMU na společném česko-německém koncetě v Neues Museum Nürnberg. Jejich partnery a hosty budou studenti Hoschule für Musik Nürnberg.
Festival ZLOMVAZ 2016 (4.–7. 5. 2016)
Zveme Vás na 23. ročník studentského divadelního festivalu ZlomDAMUvaz, který pořádají studenti DAMU. Těšit se můžete na osm velkých představení v divadle DISK a řadu dalších v Řetízku a učebnách DAMU. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program.
Objevení nebe v DISKu
Nastupující třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla přichází do DISKu se svojí první absolventskou inscenací Objevení nebe od Harryho Mulische. Premiéra se bude konat 22. dubna od 19:30.
Dodatek č. 1 k výnosu rektora č. 6/2015
kterým se upravuje s účinností od 1. 4. 2016 rozdělení prostředků IP DKR na daný kalendářní rok a kterým se nově definuje postavení oprávněného žadatele.
Zemřel prof. Pavel Šmok
Ve věku 88 let zemřel fenomenální choreograf, režisér, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf Pražského komorního baletu a pedagog HAMU, mistr Pavel Šmok.
Prostory intimity – nová výstava v Galerii AMU
Dva kurátoři a sedm mladých umělců z různých zemí Evropy společně představí své "prostory" v jeden čas a na jednom místě - v Galerii AMU v Praze od 8. do 24. dubna 2016.
Zemřel prof. Boris Hybner, legenda české pantomimy a pedagog HAMU
Dne 2. dubna 2016 ve věku 74 let odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, klaun, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner.
Zápis ze zasedání AS AMU č. 1/2016 ze dne 10.3.2016
Výnos rektora č. 4/2016
kterým se od 1. dubna 2016 upravují ceny ve středisku UZA Tržiště
Zemřel režisér a dlouholetý pedagog FAMU Jan Němec
Ve věku 79 let zemřel po těžké nemoci významný český režisér Jan Němec. Od 90. let přednášel na FAMU a v akademickém roce 2012/2013 vedl Katedru režie.
Dobrý člověk ze Sečuanu v DISKu
Divadlo DISK uvede ve čtvrtek 24. března 2016 první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 4. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU, Dobrého člověka ze Sečuanu od Bertolta Brechta.
Výnos rektora č. 3/2016
Spisový a skartační řád Akademie múzických umění v Praze
Artistic Research: Is There Some Method?
Srdečně vás zveme na mezinárodní konferenci uměleckého výzkumu, která se uskuteční 7.–9. dubna 2016 na Akademii múzických umění v Praze. Hlavními řečníky jsou Bruce Brown (University of Brighton, Velká Británie), Kent Sjöström (Malmö Theatre Academy, Švédsko), Teemu Mäki (Helsinki, Finsko) a Julian Klein (Institute for Artistic Research, Berlín, Německo).
Tři čestná občanství a dvě stříbrné medaile hlavního města Prahy obdrželi absolventi AMU
Pět ze šesti významných ocenění celoživotního přínosu a mimořádných zásluh, které 1. března slavnostně předala primátorka hl. m. Prahy, obdrželi absolventi Akademie múzických umění v Praze – sochař Stanislav Kolíbal, filmař František Fenič, pianista Ivan Moravec, dirigent Jiří Kout a dramatik Ladislav Smoček. Gratulujeme.
Zasedání AS AMU dne 10. 3. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Teritoria umění 2016 – Call for Abstracts
Srdečně zveme studenty doktorského studia k vystoupení na třetím ročníku vědecké konference doktorandů českých uměleckých škol (AMU, UMPRUM, AVU, JAMU), která se uskuteční 18. 5. 2016 v Galerii HAMU. Uzávěrka pro zasílání abstraktů je 21. 3. 2016.
Struktury pohybu v Galerii AMU
Nový výstavní projekt se zaměřuje na moment strukturovaného pohybu, práci umělců s choreografií a s ní analogickými postupy. Galerie AMU, 1. března až 3. dubna 2016.
DAMU obsadila 1. místo v anketě časopisu Týden
Divadelní fakulta AMU se umístila na 1. místě v anketě časopisu Týden o nejlepší vysokou školu/fakultu v kategorii umění, uměnovědy v roce 2016.
The Lockers – nové představení v divadle DISK
Divadlo DISK uvede poslední absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v režii Halky Je Třešňákové. Co se skrývá ve školní skříňce? Kam se schováš, aby tě nenašli? Kde končí hra a začíná strach?
Bylo vyhlášeno 2. kolo Studentské grantové soutěže a Projektová soutěž na podporu postdoktorandů
Text vyhlášení, podmínky soutěží a formuláře přihlášek naleznete na stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty. Uzávěrka pro podávání přihlášek je v obou případech již 9. 3. 2016.
Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdržel čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze
Akademie múzických umění v Praze a věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek slaví 70 let. Při této příležitosti udělila alma mater svému bývalému studentovi a významnému pedagogovi Jiřímu Bělohlávkovi čestný titul doctor honoris causa.
Nové publikace Nakladatelství AMU
Nakladatelství AMU vydává dvě nové publikace - Lacrimae rerum známého slovinského filozofa a kulturního teoretika Slavoje Žižeka a sborník vybraných příspěvků z kolokvia Hudební analýza jako prolnutí interpretace, invence a intuice.
Výnos rektora č. 2/2016
kterým se upravují poplatky spojené se studiem pro akademický rok 2016/2017.
Prohlášení rektora AMU k projevům nesnášenlivosti a porušování demokratických principů
Jako rektor Akademie múzických umění v Praze, školy, která se významně zasadila o obnovení demokracie v roce 1989, jsem vážně znepokojen projevy extrémistického násilí, které se v posledních dnech projevilo pokusem o nábožensky motivovanou vraždu a žhářským útokem na sociální centrum. Podporuji proto všechny iniciativy studentů naší školy, které usilují o demokratickou diskusi a zmírňování společenského napětí. Zobrazit více.
Seminář k problematice společných mezinárodních studijních programů.
Se koná v pátek 26.2.2016, 9:00-14:00 hodin
Výnos rektora č. 1/2016
o pracovněprávních vztazích na AMU
Zlatá medaile AMU pro Ladislava Mrkvičku
Při příležitosti oslav 70. výročí založení AMU byla 29. 1. 2016 udělena Zlatá medaile AMU dlouholetému pedagogu katedry činoherního divadla panu Ladislavu Mrkvičkovi.
Směrnice kvestora č. 1/2016
o zásadách pro zpřístupňování dokumentů Akademie múzických umění v Praze (dále jen „AMU“)
AMU získala přístup do plnotextové databáze odborných časopisů JSTOR
JSTOR představuje rozsáhlou online databázi plných textů odborných vědeckých časopisů z oblasti společenských věd a humanitních studií.
Ve věku 88 let zemřel režisér a scenárista Ladislav Helge
S lítostí oznamujeme, že v neděli 31. 1. 2016 zemřel bývalý pedagog a vedoucí Katedry režie a dlouhodobý člen Umělecké rady FAMU Ladislav Helge.
Scénické tradice jihovýchodní Asie
V edici Disk právě vyšla kniha Stanislava Slavického Scénické tradice jihovýchodní Asie.
Student FAMU získal cenu za režii na prestižním festivalu Sundance
Student katedry kamery Ondřej Hudeček získal za svůj snímek Furiant cenu za nejlepší režii v kategorii krátkých filmů na prestižním festivalu nezávislých filmů Sundance. Furiant je první český film a zároveň první film z FAMU oceněný na Sundance.
Nové projekty v Galerii AMU
Od 26. ledna je v Galerii AMU otevřena nová interaktivní výstava absolventů Centra audiovizuálních studií FAMU s názvem Lidé se dělí do dvou skupin. Společné vystoupení Petra Vrby, Miroslava Tótha, Jan Kulky, Mikuláše Mrvy a Tomáše Miky zahájí 27. ledna nový cyklus A plus V. V jeho rámci se budou ve výstavních prostorách galerie pravidelně konat koncerty, projekce a další jednovečerni události.
Racek. Čechovovská klasika opět na prknech divadla DISK
Divadlo DISK uvede v pátek 29. ledna 2016 premiéru závěrečné inscenace absolventského ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU v režii Ivana Krejčího.
Usnesení AS FAMU – vyhlášení děkanských voleb:
Akademický senát FAMU, ve smyslu zákona 111/1998 Sb., v platném znění, a Volebního a jednacího řádu AS FAMU vyhlašuje k 21. 12. 2015 zahájení výběru kandidátů na děkana FAMU pro volební období 2016 – 2020.
Ve světovém žebříčku nejzajímavějších studentských měst se Praha umístila v první čtyřicítce
Do žebříčku nejzajímavějších studentských měst QS Best Student Cities 2016 bylo vybráno celkem 75 měst, vítězem letošního roku se stala již počtvrté za sebou Paříž. Praha si oproti minulému roku polepšila o deset míst a umístila se spolu s čínskou Šanghají na lichotivé 39. příčce na světě.
Dodatek č. 4. ke směrnici kvestora č. 1/2012
o cestovních náhradách
Vyšla kniha Denisy Vostré: Předpoklady japonské scéničnosti.
V edici Disk právě vyšla kniha Denisy Vostré Předpoklady japonské scéničnosti.
Zasedání AS AMU dne 7.12. 2015 v 18:30 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, prosím přijměte pozvání na dnešní zasedání Akademického senátu AMU.
Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU
Akademie múzických umění v Praze ocenila filmové dílo proslulého scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného. Při příležitosti Jasného devadesátých narozenin mu byla dne 30. listopadu 2015 udělena Zlatá medaile AMU.
Výnos rektora č. 8/2015
PRAVIDLA VNITŘNÍ SOUTĚŽE AMU, kterými se upravují zásady rozdělování prostředků příslušné části Institucionálního plánu pro roky 2016 - 2018.
Výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Děkan Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Koncert proti totalitě
Sál Martinů 17. listopadu 2015, 19:30 Vstup zdarma, rezervace: clarinetproject@gmail.com
Zlaté medaile AMU byly uděleny profesorům Hlaváčovi a Kurzovi
Dne 3. 11. 2015 udělil rektor AMU, doc. Jan Hančil, prof. Jiřímu Hlaváčovi a prof. Ivanu Kurzovi Zlaté medaile AMU.
Oslavy 70. výročí založeníAMU zahájeny
Slavnostním koncertem Akademických komorních sólistů se sólistkami Michaelou Růžičkovou Rózsa a Andreou Vavrušovou pod vedením dirigenta Marka Šedivého zahájily 23. 10. 2015 oslavy 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze.
TERITORIA UMĚNÍ 2015 - již tuto středu!
Vědecká konference doktorandů pražských uměleckých škol. Vystoupí studenti DAMU, FAMU, HAMU, ale i UMPRUM a AVU. 4. 11. 9.00 Galerie HAMU
Pozvánka na Mezinárodní výstavu filmové literatury Book Me
pořádanou Nakladatelstvím AMU ve dnech 27. 10. - 1. 11. 2015 v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. NAMU na festivalu v Jihlavě také slavnostně uvede novou publikaci Časosběrný dokumentární film manželů Třeštíkových.
Tři pedagogové AMU, prof. I. Loudová, prof. D. Vihanová a prof. J. Vostrý, obdrželi Cenu Ministerstva kultury
při slavnostním udílení státních cen v Anežském klášteře.
Pozvánka na výstavu Subversive Tactics
pořádanou Akademií múzických umění, Akademií výtvarných umění a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Českém centru New York v rámci společné prezentace Prague Art Academies: Independent spirits. (17. 11. – 15. 12. 2015)
Zahajujeme rok oslav 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze
udělením čestné vědecké hodnosti DOCTOR HONORIS CAUSA významnému režisérovi a dramatikovi LADISLAVU SMOČKOVI. Slavnostní akt se koná dne 23. října 2015 v 15.00 hod. v Sále Martinů, Malostranské nám. 13, Praha 1.
Cenu Divadelních novin získala Jitka Goriaux Pelechová
Cenu Divadelních novin za sezonu 2014/15 v kategorii Publikační počin v oblasti divadla získala Mgr. Jitka Goriaux Pelechová, Ph.D., za autorství monografie Divadlo Thomase Ostermeiera: Cesta za novým realismem, vydané jako 31. svazek velké řady edice Disk v Nakladatelství KANT. Autorka knihy je vědeckovýzkumnou pracovnicí Ústavu teorie scénické tvorby DAMU, v jehož redakci byla kniha připravena, a vyučuje na katedře činoherního divadla DAMU.
Slavnostní vyhlášení a předání výroční Ceny Registru uměleckých výstupů (RUV) za rok 2015 "MVSAE ACADEMICAE"
Přijměte pozvání na vyhlášení Ceny RUV, které se uskuteční dne 29.10.2015 v 18:00 hodin na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, v rámci mezinárodního setkání uměleckých škol DesignMeeting 2015.
Zápis ze zasedání Umělecké rady AMU dne 13. 10. 2015
Studio FAMU se přestěhovalo na Barrandov
Studio FAMU, část Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze, se stěhuje z důvodu rekonstrukce původní budovy v Klimentské ulici.
Zasedání AS AMU dne 12. 10. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční v pondělí 12.10. 2015 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze