Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně

Rektorátní novinky

Rektorátní novinky
Cenu Marka Ravenhilla má Divadlo DISK a režisér Adam Svozil
Inscenace Rituální vražda Gorge Mastromase divadla DISK v režii Adama Svozila dostala cenu Marka Ravenhilla. Ocenění pojmenované po britském dramatikovi se udílí za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu. Porota vybrala z více než sedmdesáti loňských premiér.
Zemřel malíř, scénograf a emeritní rektor AMU prof. Jaroslav Malina
S lítostí oznamujeme, že dne 14. května 2016 navždy odešel prof. Jaroslav Malina, malíř, scénograf a emeritní rektor Akademie múzických umění v Praze. Zemřel náhle uprostřed práce na přípravách výstavy maleb z posledních let. Čest jeho památce.
Zlatá medaile AMU pro Jaromíra Kallistu
Významný producent a dlouholetý pedagog FAMU Jaromír Kallista převezme v pondělí 16. května 2016 Zlatou medaili AMU.
Ohlédnutí za úspěšnou konferencí Teritoria umění 2016
Ve středu 18. května se uskutečnil 3. ročník doktorandské konference českých uměleckých škol, který pořádala Akademie múzických umění v Praze. Doktorandi z AMU, UMPRUM, AVU a JAMU přednesli své příspěvky z oblasti filmových studií, historie fotografie, kunsthistorie, divadelní vědy či sociologie umění. Podívejte se na fotogalerii.
COLLABORATIVE EXHIBITION EXCHANGE
Galerie AMU představí v květnu 2016 fotografie a videa diplomantů Katedry fotografie a filmu newyorské Tisch School of the Arts. Výstava se koná ve spolupráci s Katedrou fotografie FAMU, jejíž studenti budou vystavovat své práce zase v Gulf and Western Gallery Tisch School of the Arts, New York University.
Průlet Třemi sestrami v DISKu
Divadlo DISK uvede v pondělí 2. května 2016 druhou absolventskou inscenaci studentů třetího ročníku herectví a čtvrtého ročníku režie-dramaturgie katedry činoherního divadla. Téměř TŘI SESTRY jsou zkrácenou verzí Tří sester Antona Pavloviče Čechova.
Pozvánka na mezinárodní výstavu divadelní literatury Book Me 2016
Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze pořádá ve dnech 4. až 7. května 2016 již čtvrtou mezinárodní prodejní výstavu Book me, letos zaměřenou na literaturu o divadle. Výstava se koná v rámci studentského divadelního festivalu Zlomvaz v prostorách pražské DAMU v Karlově ulici. Otevřena bude vždy od 11 do 19 hodin.
Ministr kultury Daniel Herman se setkal se studenty DAMU
Studenti katedry produkce diskutovali s vedením ministerstva především o chystaných legislativních změnách týkajících se jejich oboru, např. o autorském zákoně nebo veřejně prospěšné instituci, a také o grantových systémech na podporu živého umění.
Katalog výstavy TESERACT získal ocenění Nejkrásnější kniha roku v kategorii výstavních katalogů
Porota ocenila především "provokativní, formálně dokonalý vizuál, výjimečně působivou práci s přímými barvami a s volbou grafických rastrů". Výstava se konala v Galerii AMU od 2. 12. 2015 do 17. 1. 2016.
Akademie múzických umění v Praze patří mezi sto nejlepších uměleckých škol na světě!
Akademie múzických umění v Praze patří podle prestižního QS World University Rankings by Subject 2016 mezi sto nejlepších uměleckých škol na světě. Je pouze jedinou českou vysokou školou, která v tomto uznávaném žebříčku uspěla v oboru múzická umění.
Festival Aktuelle Musik 016
Ve čtvrtek 21. dubna vystoupí studenti katedry skladby HAMU a CAS FAMU na společném česko-německém koncetě v Neues Museum Nürnberg. Jejich partnery a hosty budou studenti Hoschule für Musik Nürnberg.
Festival ZLOMVAZ 2016 (4.–7. 5. 2016)
Zveme Vás na 23. ročník studentského divadelního festivalu ZlomDAMUvaz, který pořádají studenti DAMU. Těšit se můžete na osm velkých představení v divadle DISK a řadu dalších v Řetízku a učebnách DAMU. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program.
Objevení nebe v DISKu
Nastupující třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla přichází do DISKu se svojí první absolventskou inscenací Objevení nebe od Harryho Mulische. Premiéra se bude konat 22. dubna od 19:30.
Dodatek č. 1 k výnosu rektora č. 6/2015
kterým se upravuje s účinností od 1. 4. 2016 rozdělení prostředků IP DKR na daný kalendářní rok a kterým se nově definuje postavení oprávněného žadatele.
Zemřel prof. Pavel Šmok
Ve věku 88 let zemřel fenomenální choreograf, režisér, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf Pražského komorního baletu a pedagog HAMU, mistr Pavel Šmok.
Prostory intimity – nová výstava v Galerii AMU
Dva kurátoři a sedm mladých umělců z různých zemí Evropy společně představí své "prostory" v jeden čas a na jednom místě - v Galerii AMU v Praze od 8. do 24. dubna 2016.
Zemřel prof. Boris Hybner, legenda české pantomimy a pedagog HAMU
Dne 2. dubna 2016 ve věku 74 let odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, klaun, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner.
Plánovaná odstávka studijního informačního systému KOS (pátek 8. dubna)
Z provozních důvodů bude studijní informační systém KOS, od čtvrtka 7. dubna od 22 hodin do pátku 8. dubna do cca 18 hodin, mimo provoz.
Zápis ze zasedání AS AMU č. 1/2016 ze dne 10.3.2016
Výnos rektora č. 4/2016
kterým se od 1. dubna 2016 upravují ceny ve středisku UZA Tržiště
Zemřel režisér a dlouholetý pedagog FAMU Jan Němec
Ve věku 79 let zemřel po těžké nemoci významný český režisér Jan Němec. Od 90. let přednášel na FAMU a v akademickém roce 2012/2013 vedl Katedru režie.
Dobrý člověk ze Sečuanu v DISKu
Divadlo DISK uvede ve čtvrtek 24. března 2016 první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 4. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU, Dobrého člověka ze Sečuanu od Bertolta Brechta.
Výnos rektora č. 3/2016
Spisový a skartační řád Akademie múzických umění v Praze
Artistic Research: Is There Some Method?
Srdečně vás zveme na mezinárodní konferenci uměleckého výzkumu, která se uskuteční 7.–9. dubna 2016 na Akademii múzických umění v Praze. Hlavními řečníky jsou Bruce Brown (University of Brighton, Velká Británie), Kent Sjöström (Malmö Theatre Academy, Švédsko), Teemu Mäki (Helsinki, Finsko) a Julian Klein (Institute for Artistic Research, Berlín, Německo).
Tři čestná občanství a dvě stříbrné medaile hlavního města Prahy obdrželi absolventi AMU
Pět ze šesti významných ocenění celoživotního přínosu a mimořádných zásluh, které 1. března slavnostně předala primátorka hl. m. Prahy, obdrželi absolventi Akademie múzických umění v Praze – sochař Stanislav Kolíbal, filmař František Fenič, pianista Ivan Moravec, dirigent Jiří Kout a dramatik Ladislav Smoček. Gratulujeme.
Zasedání AS AMU dne 10. 3. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Teritoria umění 2016 – Call for Abstracts
Srdečně zveme studenty doktorského studia k vystoupení na třetím ročníku vědecké konference doktorandů českých uměleckých škol (AMU, UMPRUM, AVU, JAMU), která se uskuteční 18. 5. 2016 v Galerii HAMU. Uzávěrka pro zasílání abstraktů je 21. 3. 2016.
Struktury pohybu v Galerii AMU
Nový výstavní projekt se zaměřuje na moment strukturovaného pohybu, práci umělců s choreografií a s ní analogickými postupy. Galerie AMU, 1. března až 3. dubna 2016.
DAMU obsadila 1. místo v anketě časopisu Týden
Divadelní fakulta AMU se umístila na 1. místě v anketě časopisu Týden o nejlepší vysokou školu/fakultu v kategorii umění, uměnovědy v roce 2016.
The Lockers – nové představení v divadle DISK
Divadlo DISK uvede poslední absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v režii Halky Je Třešňákové. Co se skrývá ve školní skříňce? Kam se schováš, aby tě nenašli? Kde končí hra a začíná strach?
Bylo vyhlášeno 2. kolo Studentské grantové soutěže a Projektová soutěž na podporu postdoktorandů
Text vyhlášení, podmínky soutěží a formuláře přihlášek naleznete na stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty. Uzávěrka pro podávání přihlášek je v obou případech již 9. 3. 2016.
Věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek obdržel čestný doktorát Akademie múzických umění v Praze
Akademie múzických umění v Praze a věhlasný dirigent Jiří Bělohlávek slaví 70 let. Při této příležitosti udělila alma mater svému bývalému studentovi a významnému pedagogovi Jiřímu Bělohlávkovi čestný titul doctor honoris causa.
Nové publikace Nakladatelství AMU
Nakladatelství AMU vydává dvě nové publikace - Lacrimae rerum známého slovinského filozofa a kulturního teoretika Slavoje Žižeka a sborník vybraných příspěvků z kolokvia Hudební analýza jako prolnutí interpretace, invence a intuice.
Výnos rektora č. 2/2016
kterým se upravují poplatky spojené se studiem pro akademický rok 2016/2017.
Prohlášení rektora AMU k projevům nesnášenlivosti a porušování demokratických principů
Jako rektor Akademie múzických umění v Praze, školy, která se významně zasadila o obnovení demokracie v roce 1989, jsem vážně znepokojen projevy extrémistického násilí, které se v posledních dnech projevilo pokusem o nábožensky motivovanou vraždu a žhářským útokem na sociální centrum. Podporuji proto všechny iniciativy studentů naší školy, které usilují o demokratickou diskusi a zmírňování společenského napětí. Zobrazit více.
Seminář k problematice společných mezinárodních studijních programů.
Se koná v pátek 26.2.2016, 9:00-14:00 hodin
Výnos rektora č. 1/2016
o pracovněprávních vztazích na AMU
Zlatá medaile AMU pro Ladislava Mrkvičku
Při příležitosti oslav 70. výročí založení AMU byla 29. 1. 2016 udělena Zlatá medaile AMU dlouholetému pedagogu katedry činoherního divadla panu Ladislavu Mrkvičkovi.
Směrnice kvestora č. 1/2016
o zásadách pro zpřístupňování dokumentů Akademie múzických umění v Praze (dále jen „AMU“)
AMU získala přístup do plnotextové databáze odborných časopisů JSTOR
JSTOR představuje rozsáhlou online databázi plných textů odborných vědeckých časopisů z oblasti společenských věd a humanitních studií.
Ve věku 88 let zemřel režisér a scenárista Ladislav Helge
S lítostí oznamujeme, že v neděli 31. 1. 2016 zemřel bývalý pedagog a vedoucí Katedry režie a dlouhodobý člen Umělecké rady FAMU Ladislav Helge.
Scénické tradice jihovýchodní Asie
V edici Disk právě vyšla kniha Stanislava Slavického Scénické tradice jihovýchodní Asie.
Student FAMU získal cenu za režii na prestižním festivalu Sundance
Student katedry kamery Ondřej Hudeček získal za svůj snímek Furiant cenu za nejlepší režii v kategorii krátkých filmů na prestižním festivalu nezávislých filmů Sundance. Furiant je první český film a zároveň první film z FAMU oceněný na Sundance.
Nové projekty v Galerii AMU
Od 26. ledna je v Galerii AMU otevřena nová interaktivní výstava absolventů Centra audiovizuálních studií FAMU s názvem Lidé se dělí do dvou skupin. Společné vystoupení Petra Vrby, Miroslava Tótha, Jan Kulky, Mikuláše Mrvy a Tomáše Miky zahájí 27. ledna nový cyklus A plus V. V jeho rámci se budou ve výstavních prostorách galerie pravidelně konat koncerty, projekce a další jednovečerni události.
Racek. Čechovovská klasika opět na prknech divadla DISK
Divadlo DISK uvede v pátek 29. ledna 2016 premiéru závěrečné inscenace absolventského ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU v režii Ivana Krejčího.
Usnesení AS FAMU – vyhlášení děkanských voleb:
Akademický senát FAMU, ve smyslu zákona 111/1998 Sb., v platném znění, a Volebního a jednacího řádu AS FAMU vyhlašuje k 21. 12. 2015 zahájení výběru kandidátů na děkana FAMU pro volební období 2016 – 2020.
Ve světovém žebříčku nejzajímavějších studentských měst se Praha umístila v první čtyřicítce
Do žebříčku nejzajímavějších studentských měst QS Best Student Cities 2016 bylo vybráno celkem 75 měst, vítězem letošního roku se stala již počtvrté za sebou Paříž. Praha si oproti minulému roku polepšila o deset míst a umístila se spolu s čínskou Šanghají na lichotivé 39. příčce na světě.
Dodatek č. 4. ke směrnici kvestora č. 1/2012
o cestovních náhradách
Vyšla kniha Denisy Vostré: Předpoklady japonské scéničnosti.
V edici Disk právě vyšla kniha Denisy Vostré Předpoklady japonské scéničnosti.
Zasedání AS AMU dne 7.12. 2015 v 18:30 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, prosím přijměte pozvání na dnešní zasedání Akademického senátu AMU.
Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU
Akademie múzických umění v Praze ocenila filmové dílo proslulého scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného. Při příležitosti Jasného devadesátých narozenin mu byla dne 30. listopadu 2015 udělena Zlatá medaile AMU.
Výnos rektora č. 8/2015
PRAVIDLA VNITŘNÍ SOUTĚŽE AMU, kterými se upravují zásady rozdělování prostředků příslušné části Institucionálního plánu pro roky 2016 - 2018.
Výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Děkan Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Koncert proti totalitě
Sál Martinů 17. listopadu 2015, 19:30 Vstup zdarma, rezervace: clarinetproject@gmail.com
Zlaté medaile AMU byly uděleny profesorům Hlaváčovi a Kurzovi
Dne 3. 11. 2015 udělil rektor AMU, doc. Jan Hančil, prof. Jiřímu Hlaváčovi a prof. Ivanu Kurzovi Zlaté medaile AMU.
Oslavy 70. výročí založeníAMU zahájeny
Slavnostním koncertem Akademických komorních sólistů se sólistkami Michaelou Růžičkovou Rózsa a Andreou Vavrušovou pod vedením dirigenta Marka Šedivého zahájily 23. 10. 2015 oslavy 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze.
TERITORIA UMĚNÍ 2015 - již tuto středu!
Vědecká konference doktorandů pražských uměleckých škol. Vystoupí studenti DAMU, FAMU, HAMU, ale i UMPRUM a AVU. 4. 11. 9.00 Galerie HAMU
Pozvánka na Mezinárodní výstavu filmové literatury Book Me
pořádanou Nakladatelstvím AMU ve dnech 27. 10. - 1. 11. 2015 v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. NAMU na festivalu v Jihlavě také slavnostně uvede novou publikaci Časosběrný dokumentární film manželů Třeštíkových.
Tři pedagogové AMU, prof. I. Loudová, prof. D. Vihanová a prof. J. Vostrý, obdrželi Cenu Ministerstva kultury
při slavnostním udílení státních cen v Anežském klášteře.
Pozvánka na výstavu Subversive Tactics
pořádanou Akademií múzických umění, Akademií výtvarných umění a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Českém centru New York v rámci společné prezentace Prague Art Academies: Independent spirits. (17. 11. – 15. 12. 2015)
Zahajujeme rok oslav 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze
udělením čestné vědecké hodnosti DOCTOR HONORIS CAUSA významnému režisérovi a dramatikovi LADISLAVU SMOČKOVI. Slavnostní akt se koná dne 23. října 2015 v 15.00 hod. v Sále Martinů, Malostranské nám. 13, Praha 1.
Cenu Divadelních novin získala Jitka Goriaux Pelechová
Cenu Divadelních novin za sezonu 2014/15 v kategorii Publikační počin v oblasti divadla získala Mgr. Jitka Goriaux Pelechová, Ph.D., za autorství monografie Divadlo Thomase Ostermeiera: Cesta za novým realismem, vydané jako 31. svazek velké řady edice Disk v Nakladatelství KANT. Autorka knihy je vědeckovýzkumnou pracovnicí Ústavu teorie scénické tvorby DAMU, v jehož redakci byla kniha připravena, a vyučuje na katedře činoherního divadla DAMU.
Slavnostní vyhlášení a předání výroční Ceny Registru uměleckých výstupů (RUV) za rok 2015 "MVSAE ACADEMICAE"
Přijměte pozvání na vyhlášení Ceny RUV, které se uskuteční dne 29.10.2015 v 18:00 hodin na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, v rámci mezinárodního setkání uměleckých škol DesignMeeting 2015.
Zápis ze zasedání Umělecké rady AMU dne 13. 10. 2015
Studio FAMU se přestěhovalo na Barrandov
Studio FAMU, část Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze, se stěhuje z důvodu rekonstrukce původní budovy v Klimentské ulici.
Zasedání AS AMU dne 12. 10. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční v pondělí 12.10. 2015 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
V edici Disk vyšla kniha Štěpána Pácla Slovo v prostoru (Scénické řešení a divácký zážitek).
K dostání v knihovně DAMU
Odstávka emailu AMU 2. 10. 2015 (pátek) od 5:00 do 06:30
Vážení uživatelé sítě AMU, kvůli nutné revizi el. zařízení budou dne 2. 10. 2015 (pátek) od 5:00 do 06:30 mimo provoz emailové služby AMU. Zprávy došlé v této době budou po obnovení provozu normálně doručeny.
Zlatá medaile AMU pro dokumentaristu Karla Vachka
Akademie múzických umění v Praze, která v tomto roce slaví 70. let od svého vzniku, ocení filmové dílo proslulého dokumentaristy a dlouholetého pedagoga FAMU Karla Vachka. 30. září 2015 mu bude v Městské knihovně v Praze udělena Zlatá medaile AMU. Večer, který bude zároveň oslavou Vachkových 75. narozenin, obohatí promítání jeho unikátních filmových materiálů.
Dotazník - Školička AMU - jaké formy péče o děti upřednostňujete?
Dle rozhodnutí Akademického senátu ze dne 1. 6. 2015 a ve spolupráci s pedagogy a zaměstnanci jednotlivých fakult AMU bylo zadáno zpracování analýzy potřeb, týkajících se služeb péče o malé děti. Dotazník je třeba vyplnit a odeslat do 7.10. 2015
Byla vyhlášena Projektová soutěž AMU pro rok 2016
Prorektor Filip Suchomel vyhlásil 15. 9. Projektovou soutěž AMU pro rok 2016. Text vyhlášení, podmínky soutěže a formulář přihlášky naleznete na stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty
Zasedání AS AMU dne 12. 10. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se koná v pondělí 12. října 2015 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Mezinárodní úspěch pedagogů AMU
Výnos rektora č. 4/2015
k řízení, organizaci a provádění požární ochrany v objektech Akademie múzických umění v Praze
Výnos rektora č. 7/2015
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2015, jímž je zároveň vyhlášen její plán na všech fakultách a složkách
Výběrové řízení na obsazení místa PR manažer/manažerka AMU
Rektor Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa PR manažer/manažerka AMU.
V pondělí 27. července zemřel ve věku nedožitých 85 let významný český klavírista a dlouholetý pedagog HAMU prof. Ivan Moravec.
Poslední rozloučení s prof. Ivanem Moravcem se koná 4. srpna 2015 v 11 hodin v bazilice sv. Markéty v Praze 6 - Břevnově.
Vynikající výsledek AMU ve srovnání zaměstnanosti absolventů VŠ
Dne 19. července 2015 zemřel prof. Václav Snítil, věhlasný houslový virtuos a pedagog Akademie múzických umění v Praze.
Poslední rozloučení se bude konat v úterý 28. 7. 2015 v 11 hodin v Husově sboru Církve československé husitské, Táborská 317/65, Praha 4 - Nusle.
Výnos rektora č. 6/2015
jímž se stanovují nová pravidla pro rozdělování a užití institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj (dále „IP DKR“) výzkumné organizace na základě zhodnocení jí dosažených výsledků podle Zákona o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací poskytnuté Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále „MŠMT“) Akademii múzických umění v Praze (dále „AMU“).
Úmrtí studenta FAMU
student FAMU oboru režie Aramisova náhle zemřel
Studentská komora Rady vysokých škol udělí již po šesté ve své historii Cenu Jana Opletala osobnosti nebo skupině osobností
Aplikace iFIS je opět V PROVOZU.
po proběhlém upgrade na novou verzi 11.13. je aplikace iFIS opět v provozu. Jaké novinky a změny pro uživatele nová verze přináší?
Výběrová řízení Centra pohybové přípravy, sportu a rehabilitace
na místo fyzioterapeuta a odborného asistenta
Festival SKRZ NA SKRZ opět na HAMU
5. - 6. června vás zveme na společný festival AMU a VŠUP
Teritoria umění 2015 - Call for Abstracts
Vědecká konference doktorandů pražských uměleckých škol 4. 11. 2015
Výběrové řízení na místo odborného asistenta
Centrum pohybové přípravy, sportu a rehabilitace vypisuje výběrové řízení
Absolvent FAMU zvítězil v sekci Un Certain Regard v Cannes 2015
Absolvent FAMU International zvítězil v sekci Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes 2015. Grímur Hákonarson byl oceněn za svůj celovečerní film Rams (Hrútar).
Festival Pantomimy MY MIME 2015 na HAMU
21. – 24. 5. 2015
Výnos rektora č. 3/2015
o habilitačních řízeních a řízeních ke jmenování profesorem na Akademii múzických umění v Praze (AMU)
Prohlášení rektora AMU
Vážení kolegové, členové akademické obce AMU, prezident Ing. Miloš Zeman, CSc. sdělil ministrovi školství, že nehodlá podepsat dekrety tří docentů navržených na jmenování profesorem, doc. PhDr. Jiřího Fajta, Ph.D., doc. RNDr. Ivana Ošťádala, CSc. a doc. PhDr. Jana Eichlera, CSc. Všichni jmenovaní úspěšně prošli náročným jmenovacím řízením před vědeckými radami University Karlovy a Vysoké školy ekonomické. Prezident svůj postoj důvěryhodně nezdůvodnil.
AKTUALIZOVÁNO - Výpadek části počítačové sítě AMU
AKTUALIZOVÁNO 23:45 Všechny služby počítačové sítě jsou po výpadku opět v plném provozu.
Ondřej Hudeček na MFF Karlovy Vary
Film studenta kamery Ondřeje Hudečka je mezi deseti vybranými filmy do nového programu European Film Promotion První podání, který se uskuteční během 50. ročníku MFF Karlovy Vary.
Dva studenti a jeden absolvent FAMU uspěli v Cannes 2015
Studenti katedry režie byli vybráni do sekce Cinéfondation a do projektu L’Atelier. Absolvent FAMU International se objeví v soutěži Un Certain Regard.
Výběrové řízení na pozici "Pedagog pro výuku historie a teorie fotografie pro Katedru fotografie FAMU."
Děkan Filmové a televizní fakulty AMU MgA. Pavel Jech, vypisuje výběrové řízení na místo Pedagog pro výuku historie a teorie fotografie pro Katedru fotografie FAMU.
Tomáš Kačo k Mezinárodnímu dni Romů
Úspěšný absolvent HAMU, Tomáš Kačo, vystoupil na českém velvyslanectví ve Washingtonu D.C. u příležitosti konference k Mezinárodnímu dni Romů.
Mistrovské pěvecké kurzy Adama Plachetky na HAMU
Zemřel prof. Josef Krofta
dlouholetý profesor DAMU, držitel ceny Thálie, zemřel 18. 3. 2015
Zasedání AS AMU dne 25. 3.2015
Vážení členové akademické obce, prosím, přijměte pozvání na zasedání AS AMU dne 25. 3. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vydán nový pokyn prorektorky o poplatcích spojených se studiem
Metodický pokyn prorektorky č. 1/2015
© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze