Nacházíte se zde: Úvod Aktuálně

Rektorátní novinky

Rektorátní novinky
Nové publikce Nakladatelstí AMU
Nakladatelstí AMU vydává dvě nové publikace - Lacrimae rerum známého slovinského filozofa a kulturního teoretika Slavoje Žižeka a sborník vybraných příspěvků z kolokvia Hudební analýza jako prolnutí interpretace, invence a intuice.
Výnos rektora č. 2/2016
kterým se upravují poplatky spojené se studiem pro akademický rok 2016/2017.
Prohlášení rektora AMU k projevům nesnášenlivosti a porušování demokratických principů
Jako rektor Akademie múzických umění v Praze, školy, která se významně zasadila o obnovení demokracie v roce 1989, jsem vážně znepokojen projevy extrémistického násilí, které se v posledních dnech projevilo pokusem o nábožensky motivovanou vraždu a žhářským útokem na sociální centrum. Podporuji proto všechny iniciativy studentů naší školy, které usilují o demokratickou diskusi a zmírňování společenského napětí. Zobrazit více.
Seminář k problematice společných mezinárodních studijních programů.
Se koná v pátek 26.2.2016, 9:00-14:00 hodin
Výnos rektora č. 1/2016
o pracovněprávních vztazích na AMU
Zlatá medaile AMU pro Ladislava Mrkvičku
Při příležitosti oslav 70. výročí založení AMU byla 29. 1. 2016 udělena Zlatá medaile AMU dlouholetému pedagogu katedry činoherního divadla panu Ladislavu Mrkvičkovi.
Směrnice kvestora č. 1/2016
o zásadách pro zpřístupňování dokumentů Akademie múzických umění v Praze (dále jen „AMU“)
AMU získala přístup do plnotextové databáze odborných časopisů JSTOR
JSTOR představuje rozsáhlou online databázi plných textů odborných vědeckých časopisů z oblasti společenských věd a humanitních studií.
Ve věku 88 let zemřel režisér a scenárista Ladislav Helge
S lítostí oznamujeme, že v neděli 31. 1. 2016 zemřel bývalý pedagog a vedoucí Katedry režie a dlouhodobý člen Umělecké rady FAMU Ladislav Helge.
Scénické tradice jihovýchodní Asie
V edici Disk právě vyšla kniha Stanislava Slavického Scénické tradice jihovýchodní Asie.
Student FAMU získal cenu za režii na prestižním festivalu Sundance
Student katedry kamery Ondřej Hudeček získal za svůj snímek Furiant cenu za nejlepší režii v kategorii krátkých filmů na prestižním festivalu nezávislých filmů Sundance. Furiant je první český film a zároveň první film z FAMU oceněný na Sundance.
Nové projekty v Galerii AMU
Od 26. ledna je v Galerii AMU otevřena nová interaktivní výstava absolventů Centra audiovizuálních studií FAMU s názvem Lidé se dělí do dvou skupin. Společné vystoupení Petra Vrby, Miroslava Tótha, Jan Kulky, Mikuláše Mrvy a Tomáše Miky zahájí 27. ledna nový cyklus A plus V. V jeho rámci se budou ve výstavních prostorách galerie pravidelně konat koncerty, projekce a další jednovečerni události.
Racek. Čechovovská klasika opět na prknech divadla DISK
Divadlo DISK uvede v pátek 29. ledna 2016 premiéru závěrečné inscenace absolventského ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU v režii Ivana Krejčího.
Usnesení AS FAMU – vyhlášení děkanských voleb:
Akademický senát FAMU, ve smyslu zákona 111/1998 Sb., v platném znění, a Volebního a jednacího řádu AS FAMU vyhlašuje k 21. 12. 2015 zahájení výběru kandidátů na děkana FAMU pro volební období 2016 – 2020.
Ve světovém žebříčku nejzajímavějších studentských měst se Praha umístila v první čtyřicítce
Do žebříčku nejzajímavějších studentských měst QS Best Student Cities 2016 bylo vybráno celkem 75 měst, vítězem letošního roku se stala již počtvrté za sebou Paříž. Praha si oproti minulému roku polepšila o deset míst a umístila se spolu s čínskou Šanghají na lichotivé 39. příčce na světě.
Dodatek č. 4. ke směrnici kvestora č. 1/2012
o cestovních náhradách
Vyšla kniha Denisy Vostré: Předpoklady japonské scéničnosti.
V edici Disk právě vyšla kniha Denisy Vostré Předpoklady japonské scéničnosti.
Zasedání AS AMU dne 7.12. 2015 v 18:30 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, prosím přijměte pozvání na dnešní zasedání Akademického senátu AMU.
Scenárista a režisér Vojtěch Jasný převzal Zlatou medaili AMU
Akademie múzických umění v Praze ocenila filmové dílo proslulého scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného. Při příležitosti Jasného devadesátých narozenin mu byla dne 30. listopadu 2015 udělena Zlatá medaile AMU.
Výnos rektora č. 8/2015
PRAVIDLA VNITŘNÍ SOUTĚŽE AMU, kterými se upravují zásady rozdělování prostředků příslušné části Institucionálního plánu pro roky 2016 - 2018.
Výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Děkan Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Hudební a taneční fakulty (HAMU).
Koncert proti totalitě
Sál Martinů 17. listopadu 2015, 19:30 Vstup zdarma, rezervace: clarinetproject@gmail.com
Zlaté medaile AMU byly uděleny profesorům Hlaváčovi a Kurzovi
Dne 3. 11. 2015 udělil rektor AMU, doc. Jan Hančil, prof. Jiřímu Hlaváčovi a prof. Ivanu Kurzovi Zlaté medaile AMU.
Oslavy 70. výročí založeníAMU zahájeny
Slavnostním koncertem Akademických komorních sólistů se sólistkami Michaelou Růžičkovou Rózsa a Andreou Vavrušovou pod vedením dirigenta Marka Šedivého zahájily 23. 10. 2015 oslavy 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze.
TERITORIA UMĚNÍ 2015 - již tuto středu!
Vědecká konference doktorandů pražských uměleckých škol. Vystoupí studenti DAMU, FAMU, HAMU, ale i UMPRUM a AVU. 4. 11. 9.00 Galerie HAMU
Pozvánka na Mezinárodní výstavu filmové literatury Book Me
pořádanou Nakladatelstvím AMU ve dnech 27. 10. - 1. 11. 2015 v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. NAMU na festivalu v Jihlavě také slavnostně uvede novou publikaci Časosběrný dokumentární film manželů Třeštíkových.
Tři pedagogové AMU, prof. I. Loudová, prof. D. Vihanová a prof. J. Vostrý, obdrželi Cenu Ministerstva kultury
při slavnostním udílení státních cen v Anežském klášteře.
Pozvánka na výstavu Subversive Tactics
pořádanou Akademií múzických umění, Akademií výtvarných umění a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Českém centru New York v rámci společné prezentace Prague Art Academies: Independent spirits. (17. 11. – 15. 12. 2015)
Zahajujeme rok oslav 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze
udělením čestné vědecké hodnosti DOCTOR HONORIS CAUSA významnému režisérovi a dramatikovi LADISLAVU SMOČKOVI. Slavnostní akt se koná dne 23. října 2015 v 15.00 hod. v Sále Martinů, Malostranské nám. 13, Praha 1.
Výsledky dotazníkového průzkumu ke vzniku univerzitní školky.
Zápis ze zasedání AS AMU č. 3 ze dne 12. 10. 2015
Cenu Divadelních novin získala Jitka Goriaux Pelechová
Cenu Divadelních novin za sezonu 2014/15 v kategorii Publikační počin v oblasti divadla získala Mgr. Jitka Goriaux Pelechová, Ph.D., za autorství monografie Divadlo Thomase Ostermeiera: Cesta za novým realismem, vydané jako 31. svazek velké řady edice Disk v Nakladatelství KANT. Autorka knihy je vědeckovýzkumnou pracovnicí Ústavu teorie scénické tvorby DAMU, v jehož redakci byla kniha připravena, a vyučuje na katedře činoherního divadla DAMU.
Slavnostní vyhlášení a předání výroční Ceny Registru uměleckých výstupů (RUV) za rok 2015 "MVSAE ACADEMICAE"
Přijměte pozvání na vyhlášení Ceny RUV, které se uskuteční dne 29.10.2015 v 18:00 hodin na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, v rámci mezinárodního setkání uměleckých škol DesignMeeting 2015.
Zápis ze zasedání Umělecké rady AMU dne 13. 10. 2015
Studio FAMU se přestěhovalo na Barrandov
Studio FAMU, část Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze, se stěhuje z důvodu rekonstrukce původní budovy v Klimentské ulici.
Zasedání AS AMU dne 12. 10. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se uskuteční v pondělí 12.10. 2015 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
V edici Disk vyšla kniha Štěpána Pácla Slovo v prostoru (Scénické řešení a divácký zážitek).
K dostání v knihovně DAMU
Odstávka emailu AMU 2. 10. 2015 (pátek) od 5:00 do 06:30
Vážení uživatelé sítě AMU, kvůli nutné revizi el. zařízení budou dne 2. 10. 2015 (pátek) od 5:00 do 06:30 mimo provoz emailové služby AMU. Zprávy došlé v této době budou po obnovení provozu normálně doručeny.
Zlatá medaile AMU pro dokumentaristu Karla Vachka
Akademie múzických umění v Praze, která v tomto roce slaví 70. let od svého vzniku, ocení filmové dílo proslulého dokumentaristy a dlouholetého pedagoga FAMU Karla Vachka. 30. září 2015 mu bude v Městské knihovně v Praze udělena Zlatá medaile AMU. Večer, který bude zároveň oslavou Vachkových 75. narozenin, obohatí promítání jeho unikátních filmových materiálů.
Dotazník - Školička AMU - jaké formy péče o děti upřednostňujete?
Dle rozhodnutí Akademického senátu ze dne 1. 6. 2015 a ve spolupráci s pedagogy a zaměstnanci jednotlivých fakult AMU bylo zadáno zpracování analýzy potřeb, týkajících se služeb péče o malé děti. Dotazník je třeba vyplnit a odeslat do 7.10. 2015
Byla vyhlášena Projektová soutěž AMU pro rok 2016
Prorektor Filip Suchomel vyhlásil 15. 9. Projektovou soutěž AMU pro rok 2016. Text vyhlášení, podmínky soutěže a formulář přihlášky naleznete na stránkách Oddělení pro vědu, výzkum a projekty
Zasedání AS AMU dne 12. 10. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte prosím pozvání na zasedání Akademického senátu AMU, které se koná v pondělí 12. října 2015 od 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Mezinárodní úspěch pedagogů AMU
Výnos rektora č. 4/2015
k řízení, organizaci a provádění požární ochrany v objektech Akademie múzických umění v Praze
Výnos rektora č. 7/2015
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2015, jímž je zároveň vyhlášen její plán na všech fakultách a složkách
Výběrové řízení na obsazení místa PR manažer/manažerka AMU
Rektor Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa PR manažer/manažerka AMU.
V pondělí 27. července zemřel ve věku nedožitých 85 let významný český klavírista a dlouholetý pedagog HAMU prof. Ivan Moravec.
Poslední rozloučení s prof. Ivanem Moravcem se koná 4. srpna 2015 v 11 hodin v bazilice sv. Markéty v Praze 6 - Břevnově.
Vynikající výsledek AMU ve srovnání zaměstnanosti absolventů VŠ
Dne 19. července 2015 zemřel prof. Václav Snítil, věhlasný houslový virtuos a pedagog Akademie múzických umění v Praze.
Poslední rozloučení se bude konat v úterý 28. 7. 2015 v 11 hodin v Husově sboru Církve československé husitské, Táborská 317/65, Praha 4 - Nusle.
Výnos rektora č. 6/2015
jímž se stanovují nová pravidla pro rozdělování a užití institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj (dále „IP DKR“) výzkumné organizace na základě zhodnocení jí dosažených výsledků podle Zákona o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací poskytnuté Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále „MŠMT“) Akademii múzických umění v Praze (dále „AMU“).
Úmrtí studenta FAMU
student FAMU oboru režie Aramisova náhle zemřel
Studentská komora Rady vysokých škol udělí již po šesté ve své historii Cenu Jana Opletala osobnosti nebo skupině osobností
Zápis ze zasedání AS AMU č. 2 ze dne 1. 6. 2015
Aplikace iFIS je opět V PROVOZU.
po proběhlém upgrade na novou verzi 11.13. je aplikace iFIS opět v provozu. Jaké novinky a změny pro uživatele nová verze přináší?
Výnos rektora č. 5/2015
o uznávání studia v rámci zahraničních studentských mobilit realizovaných na základě programu Erasmus +
Výběrová řízení Centra pohybové přípravy, sportu a rehabilitace
na místo fyzioterapeuta a odborného asistenta
Festival SKRZ NA SKRZ opět na HAMU
5. - 6. června vás zveme na společný festival AMU a VŠUP
Teritoria umění 2015 - Call for Abstracts
Vědecká konference doktorandů pražských uměleckých škol 4. 11. 2015
Výběrové řízení na místo odborného asistenta
Centrum pohybové přípravy, sportu a rehabilitace vypisuje výběrové řízení
Absolvent FAMU zvítězil v sekci Un Certain Regard v Cannes 2015
Absolvent FAMU International zvítězil v sekci Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes 2015. Grímur Hákonarson byl oceněn za svůj celovečerní film Rams (Hrútar).
Festival Pantomimy MY MIME 2015 na HAMU
21. – 24. 5. 2015
Výnos rektora č. 3/2015
o habilitačních řízeních a řízeních ke jmenování profesorem na Akademii múzických umění v Praze (AMU)
Zasedání AS AMU dne 1. 6. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, prosím přijměte pozvání na zasedání AS AMU dne 1. 6. 2015 od 17 hod v zasedací místnosti rektorátu.
Prohlášení rektora AMU
Vážení kolegové, členové akademické obce AMU, prezident Ing. Miloš Zeman, CSc. sdělil ministrovi školství, že nehodlá podepsat dekrety tří docentů navržených na jmenování profesorem, doc. PhDr. Jiřího Fajta, Ph.D., doc. RNDr. Ivana Ošťádala, CSc. a doc. PhDr. Jana Eichlera, CSc. Všichni jmenovaní úspěšně prošli náročným jmenovacím řízením před vědeckými radami University Karlovy a Vysoké školy ekonomické. Prezident svůj postoj důvěryhodně nezdůvodnil.
AKTUALIZOVÁNO - Výpadek části počítačové sítě AMU
AKTUALIZOVÁNO 23:45 Všechny služby počítačové sítě jsou po výpadku opět v plném provozu.
Ondřej Hudeček na MFF Karlovy Vary
Film studenta kamery Ondřeje Hudečka je mezi deseti vybranými filmy do nového programu European Film Promotion První podání, který se uskuteční během 50. ročníku MFF Karlovy Vary.
Dva studenti a jeden absolvent FAMU uspěli v Cannes 2015
Studenti katedry režie byli vybráni do sekce Cinéfondation a do projektu L’Atelier. Absolvent FAMU International se objeví v soutěži Un Certain Regard.
Výběrové řízení na pozici "Pedagog pro výuku historie a teorie fotografie pro Katedru fotografie FAMU."
Děkan Filmové a televizní fakulty AMU MgA. Pavel Jech, vypisuje výběrové řízení na místo Pedagog pro výuku historie a teorie fotografie pro Katedru fotografie FAMU.
Tomáš Kačo k Mezinárodnímu dni Romů
Úspěšný absolvent HAMU, Tomáš Kačo, vystoupil na českém velvyslanectví ve Washingtonu D.C. u příležitosti konference k Mezinárodnímu dni Romů.
Mistrovské pěvecké kurzy Adama Plachetky na HAMU
Zápis ze zasedání AS AMU ze dne 25. 3. 2015
Zemřel prof. Josef Krofta
dlouholetý profesor DAMU, držitel ceny Thálie, zemřel 18. 3. 2015
Zasedání AS AMU dne 25. 3.2015
Vážení členové akademické obce, prosím, přijměte pozvání na zasedání AS AMU dne 25. 3. 2015 v 17:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vydán nový pokyn prorektorky o poplatcích spojených se studiem
Metodický pokyn prorektorky č. 1/2015
Výběrové řízení na pozici „Vedoucí CJP“
Rektor Akademie múzických umění v Praze (dále jen AMU) vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa vedoucí Centra jazykové přípravy AMU (dále jen CJP) ve smyslu Řádu výběrového řízení pro obsazování míst akademických pracovníků čl. 1, odst. 4 a § 77 odst. 2) zákona č. 111/1998 Sb., v platném znění.
Písemný protokol o průběhu voleb do AS AMU 3. a 4. března 2015.
SEZNAM KANDIDÁTŮ DO VOLEB AKADEMICKÉHO SENÁTU AMU V PRAZE 3. a 4. března 2015
Nové publikace v edici Disk
V edici Disk vyšly publikace O hercích a herectví, Divadlo Thomase Ostermeiera, Městská divadla pražská v éře Oty Ornesta a Frejkovy Schovávané na schodech.
Výnos rektora č. 2/2015
kterým se upravují poplatky spojené se studiem pro akademický rok 2015/2016.
Školení řidičů
se koná v Galerii HAMU dne 13.3.2015 v 9:00.
Směrnice kvestora č. 1/2012 o cestovních náhradách - dodatek č. 3
Volby do Akademického senátu AMU budou 3. a 4. března 2015
Ve smyslu § 8 zákona č. 111/1998 Sb., v platném znění, čl. 4 Statutu AMU z 18 července 2014 a podle Volebního a jednacího řádu Akademického senátu AMU z 12. března 2008 vyhlašuji ve dnech 3. a 4. března 2015 volby do Akademického senátu AMU.
Zápis ze zasedání AS AMU dne 1.12.2014.
Studentská grantová soutěž 2015
Byla vyhlášena Studentská grantová soutěž AMU pro rok 2015. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 23. 1. 2015.
Regardless of Offstage Worries, Onstage It’s All Artistry
Czech Philharmonic Plays Carnegie Hall
Zemřela emeritní děkanka DAMU doc. Markéta Kočvarová Schartová
Děkanka Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze vyhlašuje výběrové řízení na místo tajemník/tajemnice Divadelní fakulty (DAMU).
Sensor based technology as a tool for contemporary music performance and composition
Teritoria umění - program konference
Srdečně vás zveme na doktorandskou konferenci Teritoria umění, kterou AMU pořádá 2. prosince 2014 v Galerii HAMU.
Zápis 14-02 ze zasedání Umělecké rady AMU dne 9.10.2014
Stříbrná medaile hlavního města Prahy pro prof. Ivana Vyskočila
Zasedání AS AMU dne 22.10.2014 v 18:30 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce, přijměte pozvání na zasedání AS AMU. Agenda: - schválení Aktualizace dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti AMU v Praze pro rok 2015 - schválení Institucionálního programu AMU v Praze pro rok 2015
Výnos rektora č. 8/2014
Pravidla vnitřní soutěže AMU, kterými se upravují zásady rozdělování prostředků příslušné části Institucionálního plánu pro rok 2015.
Akce, na které se podílí DAMU, HAMU a VŠE? Projekt KNOWtilus 2014!
Nové představení v rámci projektu proběhne již příští týden.
Ivo Kahánek vystoupí spolu s Berlínskými filharmoniky
Zahajovací koncert Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného zazní v interpretaci pedagoga a absolventa Hudební a taneční fakulty AMU, Ivo Kahánka.
Zasedání AS AMU dne 6. 10. 2014 od 18:00 v zasedací místnosti rektorátu.
Vážení členové akademické obce příjměte pozvání na zasedání AS AMU. Agenda: - schválení Aktualizace dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti AMU v Praze pro rok 2015 - schválení Institucionálního programu AMU v Praze pro rok 2015
DAMU má novou kavárnu.
Výnos rektora č. 7/2014
k zajištění řádné inventarizace na Akademii múzických umění v Praze v roce 2014, jímž je zároveň vyhlášen její plán na všech fakultách a složkách
V akademickém roce 2013/2014 udělil rektor doc. Jan Hančil zlaté medaile AMU těmto osobnostem:
Úspěch mladých českých hudebníků na mezinárodní soutěži v Rakousku.
Na 21.ročníku Mezinárodní soutěže J.Brahmse v rakouském Pörtschachu ve dnech 30.8.- 7. 9.2014 zvítězilo Lobkowicz trio ve složení Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello a Lukáš Klánský – klavír. Tito mladí muzikanti se úspěšně probojovali mezi 33 komorními soubory do finále a vyhráli I. cenu a Cenu publika.

Navigace

© 2007-2011 Akademie múzických umění v Praze