Franco Moretti: Simulating Dramatic Networks (přednáška)

28. února 2020 10:00 -
28. února 2020 12:00Emeritní profesor Stanfordovy univerzity Franco Moretti prosloví 28. února od deseti hodin v sídle Akademie věd přednášku s názvem Simulace dramatických sítí. Známý literární vědec přijal pozvání České literární bibliografie (Ústav pro českou literaturu AV ČR) a časopisu pro performativní umění a umělecký výzkum ArteActa (Akademie múzických umění v Praze).

Franco Moretti je zakladatelem Stanfordské literární laboratoře a průkopníkem digitálního výzkumu v humanitních vědách. Jeho interpretace dramatických sítích jsou v mnohém přínosné nejen pro zájemce z řad teoretických oborů, ale mohou se stát podstatnou inspirací i pro samotné tvůrce, jako jsou například dramaturgové, scenáristé či režiséři.

Přednáška prof. Franca Morettiho Simulating Dramatic Networks se koná v hlavní budově Akademie věd na Národní třídě (sál č. 206) v pátek 28. února 2020 od 10.00 hod. Přednáška bude pronesena v anglickém jazyce.

Vstup na přednášku je zdarma po registraci na http://bit.ly/36qRTmw.

Součástí přednášky bude úvodní slovo Vojtěcha Malínka (Česká literární bibliografie) a prezentace nového čísla časopisu ArteActa, v jehož posledním čísle nalezneme český překlad Morettiho práce Teorie sítí a analýza syžetu věnované mimo jiné analýze dramatu Hamlet Williama Shakespeara a doprovodnou studii o Morettiho díle od Františka A. Podhajského.

Akademie věd ČR

Národní 3, Praha 1.