dr. Tomáš Langer: Citační manažer Zotero

workshop CDS AMU LS 2018-2019

Tomáš Langer, Ph. D.
Citační manažer Zotero - bibliografické citace a inteligentní práce s informačními zdroji

 

termín workshopu: 12. 4. 2019
čas: 9,30–12,45 h.
místnost: 412 / Tržiště 20, Praha 1

Obsah kurzu:
Náležitosti bibliografických citací použité literatury a dalších zdrojů bývají nevděčnou součástí přípravy odborného textu. Existují však jednoduché postupy, které nám dokáží v tomto ohledu ušetřit mnoho práce, a zároveň z té vynaložené získat podstatně více užitku. Praktický seminář ukáže ve dvou 90 minutových blocích, jakým způsobem lze pomocí freewarového citačního manažeru Zotero spojit práci s informačními zdroji a požadavky kladené na tvar bibliografických citací normou ISO690, resp. citačními standardy používanými jednotlivými odbornými časopisy.

Poznáte principy práce s citačními manažery obecně, založíte si svoji knihovnu zdrojů a naučíte se jí používat při běžné práci směřující ke kvalitnímu citování ve vaší disertaci a odborných publikacích. Veškeré činnosti si během semináře prakticky vyzkoušíme, přineste si tedy, prosím, vlastní notebook a předem si založte účet na www.zotero.org, jakož si i stáhněte freeware aplikaci z https://www.zotero.org/download/. Veškeré další kroky již učiníme spolu. Pokud byste měli se založením účtu a instalací problém, tak půl hodiny před začátkem kurzu bude lektor k dispozici.

 

Workshop probíhá v uvedeném termínu v zasedací místnosti AMU, dům U Bílého jelena, Tržiště 20, Praha 1, místnost č. 412 (vchod do domu U Bílého jelena je přes Hartigovský palác, Malostranské nám. 12, Praha 1). V případě volných kapacit se kurzů/workshopů mohou zúčastnit zájemci z řad studentů magisterského studia AMU. Více informací v Aktualitách CDS AMU nebo na emailu jan.jirik@amu.cz.

12. únor 2019

.