(H)AMUFEST: ZVLÁDNOUT MÍŇ; 3. ENVIRONMENTÁLNÍ DEN AMU

4. června 2023 14:00 -

4. června 2023 23:59

Festival Hudební a taneční fakulty (HAMU) ve spolupráci s Environmentálním panelem Akademie múzických umění v Praze

4. 6. 2023, 14:00-24:00
CAMPUS HAMU
Malostranské nám. 13, Praha 1
hamufest.amu.cz


PROGRAM

rezervace vstupenek na vybraná představení s omezenou kapacitou https://bit.ly/3ofkMAM

Svět se mění a s ním i způsoby naší kreativní existence v něm. Pandemie, geopolitická situace i nástup umělé inteligence radikálně posouvají životní postoje i návyky nás všech. Proměňuje se vnímání času a také to, jakým způsobem s ním zacházíme. Snad je to právě zvýšená citlivost umělců a umělkyň, kteří se výjimečným způsobem pokoušejí reagovat na aktuální proměny.

(H)AMUFEST vytváří v tomto smyslu novou kontinuitu a přivádí na společné pódium nejmladší generaci umělců napříč múzickými obory. V průběhu jednoho nedělního odpoledne nejenom představí to nejaktuálnější ze svých tvůrčích prací. Pokusí se také společně hledat odpovědi na otázky, jak ve zrychleném světě plném často nepřehledného a nehierarchického datového šumu neztratit prostor pro soustředění a tvůrčí rozvahu. Právě ta může totiž představovat zcela svébytný nástroj k odhalování povahy změn, kterými žijeme.

Bezprostřední napojení (H)AMUFESTu na Environmentální panel AMU se pak pokouší akcentovat tématiku životního prostředí, které je jedním z nejviditelnějších odrazů dalekosáhlých sociokulturních proměn poháněných masivním rozvojem technologií.

Program:
současná hudba, jazz, bicí, divadlo, improvizace, klavír, zpěv, nonverbální divadlo, tanec, elektronika, DJ, zvuková instalace, performance, site specific

MALOSTRANSKÉ NÁMĚSTÍ 13

Malostranské náměstí 13