Feedback

Napište nám vaší zpětnou vazbu na nový webVisegrádská stipendia

Poskytovatel Visegrádský fond
Grantový program Visegrádská stipendia
 

Uzávěrka poskytovatele

15. března 2018Visegrad Scholarship Program
Podporují magisterské i Ph.D. programy nebo pobyty na VŠ v regionu. Podpora činí 2-2,3 tis.€, hostitelská univerzita obdrží paušálně 1,5 tis. € (částky uvedeny vždy za semestr). Stipendia jsou přiznána ve třech základních kategoriích, a to Intra-V (V4), Out-Going a In-Coming.
Veškeré informace zde. Termín uzávěrky pro přihlášky je 15. března 2018 u VS OSA pak 10. ledna 2018.
 
Visegrádská stipendia:
  • jsou určena ke studiu v magisterských studijních programech a k postgraduálnímu výzkumu na dobu 1 až 4 semestrů na všech akreditovaných veřejných nebo soukromých univerzitách nebo akreditovaných pracovištích AV v zemích V4, resp. v dalších zemích.
  • žadatelé, jejichž univerzita nebo místo zaměstnání je v době podání žádosti dále než 1 500 km od vybrané hostitelské univerzity / instituce, splňují podmínky pro udělení grantu na jednorázovou úhradu cestovních nákladů.

    Možné jsou:

    • intra-visegrad scholarships, které poskytují uchazečům ze zemí V4, kteří chtějí studovat / provádět výzkum v některé další zemi V4
    • out-going scholarships, které se poskytují uchazečům ze zemí V4, kteří chtějí studovat / provádět výzkum v některé z těchto zemí: Albánie, Arménie, Ázerbajdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Gruzie, Makedonie/FYROM, Moldavsko, Černá Hora, Srbsko a Ukrajina. Stejná pravidla platí i na univerzitách v Kosovu.