Ikony a mytologie: touha po změně

8. října 2019 18:00 -
10. listopadu 2019 19:00Fotograf Festival, Galerie AMU a Bubahof vás srdečně zvou na vernisáž výstavy: Ikony a mytologie: touha po změně

Revoluce je politickým aktem protestu a reformy, k němuž výstava předkládá meta-myšlenku skrze mytologický a ikonický rozměr. Tyto konstrukční formy jsou subverzivnější a osobnější, což jim ale neubírá na zápalu do ideologického boje ani boje o identitu. Na jedné straně jde o otázku přivlastnění reality, v níž se stírá hranice mezi narací a fabulací, reálným a figurativním, a vzniká prostor pro formování významu “mytologie”; na druhé straně o otázku víry, kdy osoba a/nebo předmět ztělesňují veřejný nesouhlas, výzvu či souboj – ikonu. V rámci výstavy umělci představí projekty, při kterých jim byli inspirací Sun Ra, Patrice Lumumba či Angela Davis, nebo kolektivnější počiny jako např. obrození ruské revoluční písně; lidové legendy uváděné v 70. letech 20. století nebo analýza systému šíření obrazového materiálu, řízeného politickým režimem, od konce 80. let do současnosti.

V průběhu vernisáže proběhne performance Violaine Lochu: Babel Babel, 2019

Vystavující: Zbyněk Baladrán, Kapwani Kiwanga, Violaine Lochu, Zorka Ságlová, Martin Zet, Lucie Rosenfeldová a Matěj Pavlík.
Kurátorka: Fabienne Bideaud ve spolupráci s bubahof

www.fotografestival.cz
www.gamu.cz
www.bubahof.com/cs/home/

Galerie AMU

Malostranské náměstí 12, Praha 1
(vchod z průchodu do ulice Tržiště).