Studenti a absolventi všech tří fakult každoročně získávají ta nejprestižnější tuzemská i zahraniční ocenění za svou uměleckou práci. Ti nejlepší se poté mnohdy stávají i pedagogy, aby své zkušenosti předali následující generaci talentovaných tvůrců.

Úspěchy a ocenění

2018

Dokument Mečiar režisérky a studentky FAMU Terezy Nvotové byl oceněn HLAVNÍ CENOU TRILOBIT 2018

2017

Debutová road movie scenáristy a režiséra Györgyho Kristófa, absolventa FAMU, byla vybrána do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes. Film byl původně absolventským filmem FAMU.

2017

Hra absolventky DAMU Barbory Hančilové s názvem Identity vyhrála první místo v Anonymní dramatické soutěži Aura-pontu.

2017

Natálie Schwamová vyhrála klavírní soutěž YAMAHA.

2017

Tvůrčí tým souboru Pomezí, složený z absolventů DAMU (Kateřina Součková, Lukáš Brychta a Štěpán Tretiag) získal Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo.

2017

Happy End, černá komedie o smrti se šťastným koncem Jana Sasky z FAMU, se dostala do užšího výběru deseti filmů kandidujících na studentského Oscara za nejlepší krátký animovaný film.

2017

Dramatickou soutěž o nejlepší krátkou divadelní hru na téma „Pravda“, kterou vyhlašuje DAMU společně s Václav Havel Library Foundation v New Yorku, vyhrál student Katedry činoherního divadla Tomáš Loužný s hrou „HOSTÉ.“

2016

Hraný snímek Furiant režiséra a scénáristy Ondřeje Hudečka získal zvláštní cenu poroty pro krátkometrážní film za režii na Sundance Film Festivalu. Získal také ocenění na festivalu Palm Springs International ShortFest v kategorii studentský hraný film do patnácti minut a byl nominován na studentského Oscara Americké filmové akademie.

2016

Zvuková kompozice Princezna se železnou maskou studenta skladby Martina Klusáka slavila úspěch na prestižní soutěži Phonurgia Nova v Paříži. V kategorii Pierre Schaeffer Discovery se umístila společně se čtyřmi dalšími skladbami autorů do 30 let.

2016

Čerstvá absolventka HAMU, vynikající hornistka Kateřina Javůrková, uspěla v prestižní Mezinárodní interpretační soutěži ARD v Mnichově a získala 2. místo (první nebylo uděleno).

2016

Marek Kozák, student prof. Ivana Klánského, získal fantastické druhé místo v soutěži Pražského jara.

2015

Inscenace Rituální vražda Gorge Mastromase pražského Divadla DISK v režii Adama Svozila získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2015.

2015

Klarinetistka Anna Paulová získala 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro. Posluchačka doktorandského studia, Jana Černohouzová získala čestné uznání.

2015

Projekt Korekce českého souboru VerTeDance získal prestižní cenu Herald Angel edinburského festivalu Fringe. Na projektu se výrazně autorsky podíleli mladí pedagogové AMU Tereza Ondrová (HAMU) a Jiří Havelka (DAMU).

2013

Dechové trio TRIFOGLIO (Jana Kopicová – hoboj, Jana Černohouzová – klarinet, Denisa Propilková – fagot) získalo 3. cenu v kategorii komorních souborů na soutěži Chieri International Competition 2013. Dále trio získalo 1. místo, titul laureáta a absolutního vítěze na Mezinárodní soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu.

2010

Krátký animovaný film GraffiTiger Libora Pixy z katedry animované tvorby na FAMU získal kromě mnoha dalších ocenění i cenu Magnesia Český lev 2010 a o rok později nominaci za nejlepší zahraniční studentský film na prestižním předávání cen Americké Akademie filmového umění a věd (Oscar).

2009

Posluchačka katedry režie FAMU Zuzana Kirschnerová-Špidlová zvítězila s filmem Bába v kategorii Cinéfondation na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.