Tisk, kopírování a skenování na AMU

V hlavních objektech AMU k dispozici stroje pro samoobslužné kopírování, tisk a skenování, placené prostřednictvím dobíjecího bankomatu na rektorátě a zúčtovatelné pomocí identifikačních průkazů studentů a zaměstnanců AMU.

Podrobný návod v pdf formátu:

CO SYSTÉM UMÍ

černobílý, barevný, jednostranný i oboustranný tisk, kopírování a skenování až 50 listů A4 nebo A3 najednou z automatického podavače.

CENY

1,20 Kč za 1 stranu A4 - černobílé jednostranné kopírování nebo tisk
4,00 Kč za 1 stranu A4 - barevné jednostranné kopírování nebo tisk.

Ceny pro formát A3 jsou dvojnásobné, stejně jako za oboustranný tisk. Oboustranná barevná kopie A3 tedy bude stát 16,-Kč.

Veškeré skenování je zdarma.

UPOZORNĚNÍ:

nastavíte-li oboustranné kopírování v situaci, kdy originál je oboustranný avšak má 1 stranu čistou, i kopie této prázdné strany je započítávána jako provedená kopie a účtována;

Nastavíte-li barevný režim na černobílý originál (kopírování), nebo tiskový soubor, je započítána cena barevného tisku.

 

PODMÍNKY POUŽITÍ SYSTÉMU

  1. Platný průkaz AMU (Standard, ISIC, ITIC)
  2. Nabitý finanční kredit

 

UMÍSTĚNÍ PŘÍSTROJŮ

Bankomat pro vkládání peněz je umístěn v přízemí rektorátu (Malostranské náměstí 12) vedle vrátnice.


  • Tiskové stroje jsou instalovány zde:

  • HAMU - 1. patro před Počítačovým centrem
  • DAMU - 1. patro před knihovnou
  • FAMU - 1. patro před knihovnou

JAK SYSTÉM FUNGUJE

V první řadě vložte pomocí bankomatu peníze do svého konta. Zaúčtování vložených peněz je provedeno okamžitě. Odečet za povedené tisky je proveden až poté, co papír opustí tiskové zařízení.

DOBITÍ KONTA

Přiložte průkaz AMU na terminál bankomatu k identifikaci. Bankomat přijímá bankovky 100 a 200 kč a mince 10, 20 a 50 Kč.

Platba je zaregistrována do databáze. Z kteréhokoli počítače si můžete ihned zkontrolovat stav svého konta.

a) Tisk:

Odešlete běžným způsobem dokument z počítače na tiskárnu. Zvolte černobílý nebo barevný tisk. Dokument je uložen na centrální server. Dojděte k libovolnému k tiskovému stroji (třeba v jiném objektu AMU) identifikujte se přiložením průkazu k terminálu na pravé straně a příslušný dokument Vám bude vytištěn. Teprve v tomto okamžiku proběhne zaúčtování. Pokud si uživatel dokument nevytisknete do 3 pracovních dnů, bude automaticky ze serveru vymazán bez jakékoli platby. Obnovení smazaného dokumentu není možné. Po ukončení práce

b) Kopírování:

Přiložte průkaz k terminálu na pravé straně tiskového stroje, vyberte funkci „Kopírování“. Neopomeňte zkontrolovat nastavení, tiskněte v barevném režimu pouze tehdy, zda to skutečně potřebujete. Kopírujte buď ze skla po zdvižení příklopné desky, nebo z automatického podavače. Kopírování spustíte velkým zeleným tlačítkem na ovládacím panelu. Zaúčtování je prováděno opět až po úspěšném vysunutí kopie ze stroje. Výchozí stav stroje je černobílý provoz.

c) Skenování:

Postupujte stejně jako kopírování, vyberte vhodné nastavení. Vzniklé soubory jsou ukládány na server. Pokud je soubor menší než 1 MB, je odeslán jako příloha e-mailové zprávy do školní schránky uživatele, je-li větší, je e-mailem odeslána zpráva obsahující pouze přístupový kód, pomocí něhož si uživatel stáhne výsledné soubory na svůj počítač.

POZNÁMKA: volte s rozvahou rozlišovací schopnost, ať nevznikají zbytečně velké soubory, se kterými se Vám bude obtížněji pracovat. 300 dpi vyhovuje pro většinu normálních situací.

KONTROLA VLASTNÍHO KONTA

Z kteréhokoli počítače připojeného k internetu můžete stav svého konta kdykoli kontrolovat. Přihlašte se do portálu AMU www.amu.cz , klikněte na tlačítko "Intranet" a v menu "Služby sítě" vyberte "Správa tisků". Po kliknutí na položku "Účet" můžete zkontrolovat kednotlivé tiskové, kopírovací i dobíjecí operace.