MIDPOINT Institute působí pod záštitou Akademie múzických umění v Praze jako mezinárodní vzdělávací instituce pro vývoj filmů a seriálů. Celoročně organizuje širokou škálu programů zaměřených jak na vývoj scénáře a projektu, tak na postprodukci. Náplň programů zahrnuje celovečerní i krátkometrážní filmy a široké spektrum různých typů seriálů.

Hlavní misí MIDPOINTu je podpora scenáristů, režisérů a producentů pocházejících ze střední a východní Evropy. Díky silným partnerstvím s celou řadou mezinárodních koprodukčních trhů, filmových a seriálových festivalů, tréninkových programů, národních fondů a dalších audiovizuálních profesionálů představuje MIDPOINT Institute vstupní bránu do evropského filmového a televizního průmyslu. S ohledem na svou specializaci a regionální zaměření funguje MIDPOINT Institute jako efektivní inkubátor talentů.

Projekty vyvíjené v rámci dílčích programů jsou prezentovány na etablovaných industry platformách, vybírány na přední mezinárodní festivaly a podporovány a dále vyvíjeny pod záštitou významných evropských televizních stanic a společností. Mnozí absolventi MIDPOINTu se stali důležitou součástí jak místního, tak mezinárodního audiovizuálního ekosystému.

Více informací naleznete na stránce midpoint-institute.eu!

MIDPOINT

Adresa kanceláře:
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1, Česká republika

Kontaktní údaje:
T: +420 773 187 441
E: midpointcenter@amu.cz
W: midpoint-institute.eu


Aktuality


.