MIDPOINT je mezinárodní vzdělávací platforma v oblasti vývoje scénářů a projektů filmové a televizní tvorby působící pod záštitou Akademie múzických umění v Praze. Je určená kreativním týmům režisérů, scenáristů a producentů především z oblasti střední a východní Evropy, kterým poskytuje celoroční síť vzdělávacích programů.

MIDPOINT vznikl v roce 2010 s cílem upevnit tvůrčí spolupráci mezi scenáristy, režiséry a producenty ve fázi vývoje filmového projektu. V současnosti má MIDPOINT více jak 700 absolventů z řad filmových tvůrců, kteří dosáhli mnohých úspěchů na poli mezinárodních festivalů jako například Berlinale, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Filmový festival v Cannes a také v rámci platforem pro filmové profesionály jako Baltic Event, CineLink, Cinemart, Crossroads, Berlinale Copro Series Pitching, SerienCamp Co-production Sessions a jiné.

MIDPOINT úzce spolupracuje s profesionály z předních platforem filmového průmyslu, s filmovými školami, filmovými fondy a ostatními vzdělávacími programy v Evropě a USA.

MIDPOINT

Adresa kanceláře:
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1, Česká republika

Kontaktní údaje:
T: +420 773 187 441
E: midpointcenter@amu.cz
W: www.midpoint-center.eu


Aktuality